REKLAMA

Sukcesy podopiecznych szkoły muzycznej w Końskich [zdjęcia]

W ostatnim czasie uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Końskich odnieśli wiele sukcesów nie tylko w konkursach regionalnych, ale również na arenie krajowej. 

REKLAMA

Na zdjęciu: Dominik Kuleta, foto. archiwum szkoły

Pod koniec kwietnia pierwsze miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „Jupiter 2022” zdobył Jakub Frączyk, uczeń dyrektor Małgorzaty Kacperskiej. W konkursie wyróżnienie otrzymał też akompaniator Kuby Aureliusz Mendera, a dyrektor Kacperska została uhonorowana dyplomem za wzorowe przygotowanie ucznia.

Następnym laureatem został uczeń klasy gitary Włodzimierza Sojki, Kajetan Kalużny, który w XXIII Kłodzkim Konkursie i Festiwalu Muzycznym „Gitariada” otrzymał wyróżnienie.

REKLAMA

W XXVIII Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną” w Skarżysku-Kamiennej uczeń Magdaleny Trzebińskiej, Szymon Zigliński, zdobył wyróżnienie, a podopieczny Aureliusza Mendery Franciszek Firkowski zdobył trzecie miejsce.

W piątek 13 maja w formie wirtualnej odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg w Łodzi. Uczniowie Aureliusza Mendery – Marta Łuczyńska zdobyła wyróżnienie, a Franciszek Firkowski trzecie miejsce. W konkursie wzięło udział 107 pianistów z całej Polski.

Kolejny sukces na swoim koncie zanotował Franciszek Firkowski, przygotowany przez Aureliusza Menderę, który w II Ogólnopolskim Konkursie „Co młodym w duszy gra” odbywającym się 23 maja w Rudzie Śląskiej znowu zdobył trzecie miejsce.

W VI Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Gdowie, który miał miejsce 27 maja, flecista Jakub Frączyk, z klasy dyrektor Małgorzaty Kacperskiej zajął drugie miejsce. Przy czym, jury nie przyznało pierwszego miejsca.  Akompaniował mu Aureliusz Mendera. Tego samego dnia Dominik Kuleta, akordeonista z klasy Łukasza Jaworskiego zdobył II miejsce w IV Ostrowieckim Konkursie Akordeonowym Szkół Muzycznych I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, a uczniowie Aureliusza Mendery podbili Radom w II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Muzyczne obrazy”. Marta Łuczyńska zdobyła trzecie miejsce, a Franciszek Firkowski wyróżnienie I stopnia i nagrodę specjalną.

Wiolonczelistka Marta Prawda, podopieczna Ewy Kucypery w VII Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów „WiolonczELKA 2022 online” zdobyła trzecie miejsce. Akompaniowała jej Elena Korolkow.

W VII Spotkaniach Fletowych Szkół Muzycznych I i II stopnia regionu łódzkiego w Zgierzu Jakub Frączyk zajął pierwsze miejsce i otrzymał dwie nagrody specjalne – Nagroda Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi – lekcje z Mateuszem Wojtkiwem w Młodzieżowej Akademii Muzyki oraz druga nagroda specjalna -Nagroda Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w Łodzi – Koncert w Filharmonii.

Uczennica Ewy Kucypery Marta Prawda, przy akompaniamencie pani Eleny Korolkow zdobyła drugie miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Miniatura wiolonczelowa” im. Leona Szymłowskiego w Warszawie.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *