REKLAMA

Sukcesy uczniów szkoły muzycznej w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach!

W jednym tygodniu trzy sukcesy zanotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Końskich. Gratulacje należą się duetowi Weronika Adamus i Ewa Gałwiaczek, Julii Rut oraz Macie Łuczyńskiej. 

REKLAMA

Weronika Adamus i Ewa Gałwiaczek zajęły II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich

W I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich, który odbył się w Akademii Muzycznej w Łodzi zaszczytne drugie miejsce zajął konecki duet fortepianowy Weronika Adamus / Ewa Gałwiaczek. Nauczycielka  Elena Korolkow została wyróżniona za przygotowanie uczennic do konkursu. W jury konkursu zasiadali wybitni kameraliści i muzycy.

Natomiast wyróżnienie otrzymała Julia Rut z klasy wiolonczeli  Ewy Kucypery w Wojewódzkim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Smyczkowych, który odbył się w dniu poniedziałek w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Julii akompaniowała  Elena Korolkow.

REKLAMA

Z konkursu ‚Muzyczne Obrazy’, który zorganizowano w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu także wyróżnienie przywiozła Marta Łuczyńska. Marta uczy się dopiero w I klasie fortepianu. Jej opiekunem jest Aureliusz Mendera.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *