REKLAMA

Świąteczne cuda na rynku w Końskich. Ruszył Bożonarodzeniowy Jarmark [wideo, zdjęcia]

Słodkości, swojskie jadło, rękodzieło, wytwory rzemieślnicze, grzane wino, ozdoby świąteczne, miód i wiele, wiele innych rzeczy można w ten weekend zakupić na rynku w Końskich. Ruszył tam bowiem II Jarmark Bożonarodzeniowy, a jego otwarciu towarzyszył świąteczny koncert. 

REKLAMA

Na skraju rynku stanęła scena, a przy niej zorganizowano Bożonarodzeniową Szopkę, w której miejsce znalazły nawet żywe króliki. Jarmark rozpoczął koncert przygotowany przez pracowników Koneckiego Centrum Kultury, który poprowadziła Anna Wiaderna. Na scenie zaprezentowali się artyści ze Studia Piosenki Solo, Studia Piosenki Vocalove, chór PSM I st. w Końskich, chór UTW oraz Marek Werens. Zanim jednak na rynku unosiły się muzyczne nuty to jarmark oficjalnie otworzył burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Włodarz podziękował licznym wystawcom za chęci prezentowania swoich dóbr podczas świątecznego kiermaszu, a także zaprosiły mieszkańców do „magicznych budynek” oraz świątecznych spotkań.

REKLAMA

W pierwszym dniu jarmarku udział postanowiła wziąć spora grupa mieszkańców Końskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z gastronomią, prowadzone między innymi przez liczne Koła Gospodyń Wiejskich. Sporo osób poszukiwało jednak także ozdób bożonarodzeniowych do swoich mieszkań, czy na podwórka.

Jarmark w sobotę i niedzielę trwać będzie w godzinach od 10:00 do 20:00. Kupować możemy w sumie na kilkudziesięciu stoiskach (część z nich będzie się zmieniać, część w każdym dniu pozostaje taka sama). W sobotę o 12:00 na miejscu zorganizowana będzie akcja rozdawania choinek, którą koordynuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, a drzewka podarowały lokalne nadleśnictwa. By otrzymać choinek będzie trzeba jednak wesprzeć zbiórkę na rehabilitację Stasia Laurmana – na miejscu pojawią się wolontariusze z puszkami.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Świąteczne cuda na rynku w Końskich. Ruszył Bożonarodzeniowy Jarmark [wideo, zdjęcia]

  1. […] od koncertu „Wieczór gwiazdy pozapalał”. Relację z inauguracji kiermaszu znajdziecie TUTAJ. W sobotę do tego miejsca przyciągnęło między innymi rozdawanie około 200 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *