REKLAMA

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Szkole w Miedzierzy [wideo, zdjęcia]

Trwający tydzień to już 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Od kilku lat jest to szczególny czas dla Zespołu Szkół w Miedzierzy, gdzie z tej właśnie okazji  w ramach ogólnopolskiego projektu „Otwarta Firma” organizowane są przeróżne zajęcia. W tegorocznej odsłonie szkoła zorganizowała spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

REKLAMA

O Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości opowiedziała nam szkolna koordynatorka projektu „Otwarta Firma”, Edyta Wydra –„Jest to taka akcja, która jest obchodzona w 160 krajach na świecie. Ma na celu pokazać młodzieży nie tylko nowe zawody, ale także zareklamować przedsiębiorców wśród młodzieży, wśród społeczności lokalnej […] Każda klasa, począwszy od punktu przedszkolnego, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane ma różne wyjścia, albo zajęcia w szkole” – mówiła nam Edyta Wydra.

Uczniowie szkoły mają podczas tego tygodnia bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia z przedstawicielami wielu zawodów. Odbędą się tam spotkania między innymi z żołnierzem zawodowym, policjantami, przedstawicielami nadleśnictwa, pracownikiem socjalnym, przedstawicielem bankowości, sprzedawcą i dziennikarzem, a najmłodsi – przedszkolaki – będą mieć zajęcia z nauczycielką chemii.

REKLAMA

Odwiedziliśmy z kamerą klasę siódmą, w której zorganizowane zostało spotkanie z dziennikarzem, przedstawicielem naszego portalu, Arkadiuszem Góralem, który opowiedział między innymi jak wyglądają wymogi do pracy w redakcji –„Wszystkiego się da nauczyć. Są rzeczy, które umieć trzeba, ale gdzieś kiedyś każdy zaczyna. Nie jest tak, że ktoś przyszedł do pierwszej swojej redakcji i cokolwiek umiał. Trzeba mieć tylko jakieś predyspozycje. Główna, podstawowa predyspozycja to umiejętność lekkiego formułowania myśli, przekazywania tego w mowę, a w dalszej kolejności na papier. Myśmy prowadzili rekrutację niedawno. Jeżeli widzimy w rozmowie z kimś, że ten ktoś w miarę płynnie jest w stanie opowiadać i robi to w miarę ładnie, obrazowo, to znaczy, że prawdopodobnie będzie też umiał napisać. Jak będzie umiał napisać, to już jest krok do dziennikarstwa” – opowiadał siódmoklasistom Arkadiusz Góral.

Uczestnicy zajęć słuchali z zaciekawieniem o wykonywaniu zawodu związanego z mediami, a także zadawali pytania. Po zakończeniu lekcji jeden z uczniów opowiedział nam o swoich odczuciach związanych z organizowanymi spotkaniami –„Podobają mi się, dużo się na nich nauczyłem, są bardzo ciekawe dużo się na nich dowiadujemy, są bardzo przydatne” – powiedział nam Paweł, uczeń siódmej klasy.

Szkoła za zaangażowanie w Światowy Dzień Przedsiębiorczości w ramach „Otwartej Firmy” została wyróżniona spośród 589 innych szkół biorących udział w akcji. Z tych wszystkich placówek zostało wyłonionych 30 laureatów projektu, a jednym z nich został właśnie Zespół Szkół w Miedzierzy.

W przyszłych latach uczniowie szkoły mogą spodziewać się kolejnych odsłon Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, co oznacza dla nich więcej ciekawych, edukujących lekcji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *