REKLAMA

Świetlice wiejskie w gminie Gowarczów coraz piękniejsze [wideo, zdjęcia]

Wiele świetlic wiejskich na terenie gminy Gowarczów w ostatnim czasie przeszło bądź niebawem przejdzie duże zmiany. Budynki te w poszczególnych sołectwach zostały poddane remontom i doposażeniom. Przedstawiamy zmiany w świetlicach wiejskich w gminie Gowarczów.

REKLAMA

„Tych świetlic wyremontowanych na terenie naszej gminy jest dużo. Przeważnie remontowane są one z funduszy sołeckich, ale są one dosyć skromne, bo są przeliczane na mieszkańca danego sołectwa, a fundusz sołecki na całą gminę na ten rok wynosi około 320 tysięcy złotych, to nie jest dużo. Wyremontowaliśmy sporo tych świetlic w tamtym roku, doposażyliśmy je w sprzęt, ale z takich najważniejszych mogę powiedzieć o świetlicy w Bębnowie, która została cała wyremontowana” – mówi nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

REKLAMA

Całkowicie wyremontowane zostały także świetlice w Bernowie i w Rogówku. Obecnie trwają prace nad przebudową świetlicy w Kamiennej Woli.

-„W Kamiennej Woli w tamtym roku świetlica dostała nowy dach, teraz wykonywane są prace w środku, jest remont robiony […] Oczkiem w moim głowie jest Rogówek, bo tamta świetlica była w opłakanym stanie, ale dzięki pani sołtys i pani radnej świetlica wygląda super, nabrała swojego uroku i jest doprowadzona do stanu użyteczności, ja jestem bardzo zadowolony” – opowiada nam Stanisław Pacocha.

Wkrótce możemy się spodziewać także prac  w świetlicach w miejscowościach Kurzacze, Giełzów, Borowiec, Komaszyce. Będziemy o nich Państwa informować.

Zdjęcia (Kamil Olesiński):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *