REKLAMA

Świetna inicjatywa nastolatek. Wysprzątały las! [zdjęcia]

Cztery nastolatki z Rogowa i okolic z własnej woli rozpoczęły akcję sprzątania swojego sąsiedztwa, a dokładnie znajdującego się przy ich miejscowości lasu. Młode ekolożki w kilka godzin uzbierały 10 worków przeróżnych śmieci. Taką postawę pochwalamy! 

REKLAMA

Niezbyt często spotykaną wśród młodzieży inicjatywą wykazały się cztery przyjaciółki: Zuzia Zygmunt, Julka Swat, Milena Jedynak i Kasia Cuper. Dziewczyny spacerując w pobliżu Rogowa zauważyły, że las jest niesamowicie zaśmiecony. Postanowiły same pozbierać porzucone tam szkło, plastik, banery wyborcze, obudowy, fragmenty mebli. Przez 3 godziny uzbierały 10 worków odpadów komunalnych, które posegregowały -„Postawa tych nastolatek zasługuje na wielki szacunek. Dały piękny przykład kulturalnego wychowania. Zaś ci, którzy z premedytacją zaśmiecają nasze wspólne dobro jakim są lasy winni się zawstydzić i zreflektować” – mówi nam Marek Kozerawski, sołtys Rogowa i radny miejski.

REKLAMA

Sołtys Kozerawski pomógł nastolatkom organizując transport zebranych śmieci. Na jego prośbę odpowiedział Wydział Dróg Gminnych Urzędu Miasta w Końskich z naczelnikiem Karolem Urbanem na czele. Pracownicy wydziału zabrali worki ze śmieciami i odtransportowali je na wysypisko.

Zdjęcia (M. Kozerawski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *