Świetna wygrana Neptuna i blamaż Partyzanta w IV Lidze [wideo, zdjęcia]

Bardzo słabo na wyjeździe zaprezentował się Partyzant Radoszyce i odniósł porażkę 0:6. Z kolei znakomicie na swoim boisku zagrali piłkarze Neptuna Końskie pewnie pokonując swoich rywali.

Neptun do starcia z Olimpią Pogoń Staszów wyszedł niezwykle zmotywowany. Nasi sezon zaczęli niezbyt dobrze – od porażki, dwóch remisów i wygranej. Przed piątą kolejką to staszowianie byli nieco wyżej w tabeli z takim samym bilansem punktowym. Jednak na boisku podopieczni trenera Waldemara Szpiegi udowodnili swoją wyższość. Co prawda pierwsze 45′ minut było niezwykle wyrównane i zakończyło się rezultatem 0:0. Jednak druga połowa należała do naszych. W 71′ minucie na 1:0 trafił Patryk Kwiecień. Od tego momentu goście rzucili się do ataków, a nasi wyczekiwali na kolejne okazje. Taka pojawiła się już w 79′ minucie i wtedy na 2:0 trafił Karol Stępnik. Po kolejnych czterech minutach wynik na 3:0 ustalił Krzysztof Pach.

Po tej kolejce Neptun przesunął się na 7 miejsce w tabeli IV Ligi. W niedzielę nasi zawodnicy na wyjeździe powalczą z Orliczem Suchedniów.

Neptun Końskie – Olimpia Pogoń Staszów 3:0 (0:0)
Gole: Kwiecień, Stępnik, Pach
Neptun: Herda, Skalski, Dajer (Pilarski), Sierszyński (Kwiecień), Armata, Sroka (Pach), Szymkiewicz, Malinowski (Stępnik), Szymoniak, Skoczylas, Sztandera

W środę grał także Partyzant Radoszyce. Podopieczni Zbigniewa Podsiebierskiego mierzyli się z wiceliderem IV Ligi i nie sprostali wyzwaniu. W Łagowie Partyzant przegrał z miejscowym ŁKS-em aż 6:0, a gole zdobywali: Ślefarski, Zaręba, Paprocki, Słaby i dwie Mojecki. Radoszyczanie zajmują po piątej kolejce czternaste miejsce w tabeli. W sobotę o 17:00 na swoim stadionie podejmą Nidę Pińczów.

ŁKS Łagów – Partyzant Radoszyce 6:0 (3:0)