REKLAMA

Świetne wyniki naszych karateków podczas turnieju w Sandomierzu [zdjęcia]

W sumie siedemnaście medali z Turnieju Karate o Puchar Ziemi Sandomierskiej przywieźli zawodnicy z Końskich. Najwięcej, bo aż 10 zdobył Konecki Klub Karate Kyokushin. 

REKLAMA

Zawodnicy trenera Mateusza Garbacza zdobyli trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe krążki. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kamila Sapieja, Jakub Owczarek i Olgierd Kozielski. Drugie miejsca przypadły: Amelii Łyczek, Wiktorowi Białeckiegomu, Oliwii Małeckiej, Adamowi Skwarze i Zofii Kozielskiej. Natomiast na najniższym stopniu podium znaleźli się: Martyna Białecka i Wojciech Walczyk.

Konecki Klub Karate na zawodach w Sandomierzu.

Biorąc pod uwagę ilość zawodników, którzy wystartowali w zawodach to ogromną skutecznością wykazała się Konecka Sekcja Karate dowodzona przez sensei Beatę Kij. Na sześć startów sportowcy z tego klubu zdobyli aż pięć krążków, z czego cztery były złote! –„Najtrudniejszą przeprawę miała Wiktoria Czyżewska, która w półfinale wygrała ze srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Berlinie, a w finale uporała się w bratobójczym pojedynku z Oliwią Małecką z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Tutaj do rozstrzygnięcia potrzebna była aż dogrywka” – opowiadała nam sensei Kij.

REKLAMA

Złota dla Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin wywalczyli: Wiktoria Czyżewska, Alicja Kośka, Kacper Sulgostowski, i Dawid Milner, a brąz zdobył Patryk Piwowarczyk.

W turniej udział wzięła także grupa zawodników z Niekłania. To członkowie Skarżyskiego Klubu Sportów Walki. Dwoje z nich sięgnęło po brązowe medale. To Szymon Zych i Ola Domagała.

Zdjęcia:

Konecka Sekcja Karate na turnieju w Sandomierzu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *