Świetne wyniki naszych zespołów w piłkarskich klasach A i B [zdjęcia]

Większość zespołów z powiatu koneckiego bardzo dobrze zaprezentowało się w swoich meczach piłkarskich klas A i B w miniony weekend. Przedstawiamy wyniki.

Na zdjęciu derbowy pojedynek KS Smyków – Tęcza Gowarczów

A Klasa:

KS Smyków – Tęcza Gowarczów 3:0 (1:0)
Gole: Wiktor Dulewicz, Michał Miśtal, Michał Staciwa.
W meczu derbowym smykowianie bez trudu pokonali gowarczowian. Smyków wciąż jest piąty w A Klasie, a Tęcza znajduje się na dnie tabeli i niemal na pewno będzie tegorocznym spadkowiczem. W niedzielę o 15:00 w Stąporkowie KS Smyków zagra z tamtejszymi Radiatorsami w kolejnych derbach powiatu, Tęcza o 11:00 u siebie podejmie Astrę Piekoszów.

Partyzant Radoszyce – MSS Klonówka Masłów 6:1 (3:0)
Gole dla Partyzanta: Jakub Pękala, Mateusz Sobczyk, Mateusz Szczegielniak, Bartłomiej Wiktorowicz – 2, Bartłomiej Szustak

Radoszyczanie pokazują, że wciąż chcą walczyć o awans. Po imponującej wygranej zajmują drugie miejsce w tabeli tracąc do lidera (z ligi awansuje tylko zwycięzca) Polonii Białogon Kielce tylko jeden punkt. W sobotę radoszyczanie na wyjeździe powalczą z Orliczem II Suchedniów.

ULKS Łączna – Radiator$ Stąporków 0:4 (0:0)
Gole: Andrzej Gadecki, Arkadiusz Karpiński, Patryk Zygmunt – 2

Wszystko co dobre w tym meczu zadziało się w drugiej połowie kiedy to stąporkowianie wbili rywalom aż cztery bramki. Radiatorsi zajmują czwarte miejsce w tabeli, a w weekend będą musieli je obronić w starciu z KS Smyków, który traci do stąporkowskiego teamu tylko jeden punkt (mecz w niedzielę o 15:00 w Stąporkowie).

B Klasa:

Płomień Wólka Kłucka – GLKS Fałków 1:4 (1:1)
Gole dla Fałkowa: Arkadiusz Kijewski, Paweł Dutkiewicz, Sebastian Stefanek, Mikołaj Łuczyński

Do przerwy w tym spotkaniu mieliśmy remis, ale druga odsłona to już dominacja GLKS-u. Fałkowianie po wygranej są na ósmym miejscu w tabeli. W niedzielę o 11:00 podejmą u siebie Politechnikę Świętokrzyską Kielce.

KS Kamienna Wola – OKS Instal Michałów Starachowice 1:7 (1:3)
Gol dla Kamionki: Jacek Wrzecionowski

KS Kamienna Wola wysoko przegrywa i ciągle znajduje się na dnie tabeli. Jednak do przedostatniego Płomienia Wólka Kłucka ekipa z gminy Stąporków traci tylko jeden punkt. W przyszły weekend Kamionka na wyjeździe zagra z Czarnovią Kielce.