REKLAMA

Świetny występ KSSPR Końskie. Zawodnicy otrzymali stypendia [wideo, zdjęcia]

W sobotę KSSPR Końskie pokonało Zagłębie Sosnowiec wynikiem 28:25 w ramach rozgrywek II rundy w I lidze mężczyzn, grupie D piłki ręcznej. Był to pierwszy mecz konecczan w rundzie wiosennej w roli gospodarzy. Wydarzenie poprzedziło wręczenie stypendiów dla zawodników KSSPR przez burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego.

REKLAMA

„Jest pandemia, nie możemy zorganizować Gali Sportu, która co roku była podsumowaniem ubiegłego roku i stanowiła okazję do tego, żeby takie stypendia wręczyć” – mówił nam Krzysztof Obratański.

Włodarze gminy Końskie w ten sposób chcieli nagrodzić wszystkich zawodników KSSPR-u, którzy zostali zgłoszeni do Koneckiej Rady Sportu.

REKLAMA

„W sumie szesnastu, którzy albo osiągnęli wybitne osiągnięcia sportowe, albo też warto w nich inwestować zdaniem Koneckiej Rady Sportu. Stypendium jest wymierne, finansowe, wysokość jest zróżnicowana, ale nie ujawnię jej. Z jednej strony ma to stanowić dowód, że gmina wysoko ceni swoich sportowców i w ten sposób stara się ich nagradzać, z drugiej strony ma pełnić rolę motywującą” – opowiada nam burmistrz Końskich.

Lista stypendystów:

Paweł Napierała
Bartosz Woś
Wiktor Sękowski
Łukasz Sękowski
Bartosz Sękowski
Emil Jarosz
Dawid Maleszak
Paweł Wolski
Wiktor Ciszek
Michał Włodarski
Wiktor Kubała
Przemysław Matyjasik
Konrad Ciołak
Rafał Śledź
Daniel Szot
Krzysztof Słonicki

Po uroczystości rozpoczął się mecz. Już od pierwszych minut „Konie” wyszły na prowadzenie, z każdą minutą je powiększając. Zawodnicy oraz zarząd klubu byli w euforii, gdy na tabeli po gwizdku kończącym pierwszą część spotkania widniał wynik 16:9 na korzyść gospodarzy. Mimo dużych strat do koneckich szczypiornistów zawodnicy Zagłębia Sosnowiec nie odpuszczali. Pod koniec meczu zaczęli zmniejszać różnicę bramkową, jednak murem niemal nie do sforsowania wydawała się nie tylko obrona KSSPR Końskie, ale i bramkarz Daniel Szot, który zatrzymał wiele celnych rzutów.

Zagłębie Sosnowiec zajmuje 3. miejsce w tabeli I ligi. Dla gości sobotnie spotkanie było okazją do zdobycia pozycji lidera, gdyby pokonując „Koni” zyskali trzy punkty. Jednak dzięki fenomenalnej grze podopiecznych Michała Przybylskiego szczypiorniści z Sosnowca pozostają na 3. lokacie, natomiast KSSPR awansuje na 5. pozycję. Za tydzień reprezentanci Końskich zmierzą się z zajmującą 9. miejsce w tabeli drużyną KS Viret CMC Zawiercie w roli gości.

Powtórkę spotkania w całości można obejrzeć TUTAJ.

KSSPR Końskie – Zagłębie Sosnowiec 28:25 (16:9)
Skład „Koni”: Napierała, Woś, W. Sękowski, Ł. Sękowski, B. Sękowski, Jarosz, Maleszak, Wolski, Ciszek, Włodarski, Kubała, Matyjasik, Ciołak, Śledź, Szot, Słonicki.
Bramki dla KSSPR: Woś (4), B. Sękowski (5), Maleszak, Wolski (8), Włodarski (3), Kubała (2), Matyjasik (5).

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Świetny występ KSSPR Końskie. Zawodnicy otrzymali stypendia [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Zapowiedź: KS Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *