REKLAMA

Święto Anioła zamiast Halloween w Starym Ogólniaku [wideo, zdjęcia]

Już od kilku lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich organizują Dzień Anioła. To ich odpowiedź na przybyłe do nas z zachodu Halloween. Taki dzień odbył się w Starym Ogólniaku we wtorek.

REKLAMA

-„Dzień Anioła w naszej szkole to już tradycja. W tym dniu każdy przychodzi ubrany na biało. To kolor anioła, który kojarzy nam się z radością i dobrocią. Nie tylko się bawimy, ale i zbieramy na szczytny cel. W tamtym roku zbieraliśmy na Szymonka, który ma raka oka.W tym roku zbieramy na rodziny z naszych okolic, które są w ciężkiej sytuacji materialnej” – opowiedziały nam Aleksandra Wcisło i Ada Sadowska z Samorządu Uczniowskiego w I LO.

Zbiórka się udała, a uczniowie zgromadzili około 600 złotych. Aniołowemu świętu w I LO towarzyszył też taniec charakterystyczny dla tej szkolnej społeczności, czyli Belgijka. Przez tygodnie młodzież uczy się go na wszystkich długich przerwach po to by móc zaprezentować efektowne widowisko podczas choćby takich specjalnych okazji.

REKLAMA

Samorząd Uczniowski działający przy Starym Ogólniaku już teraz zapowiada kolejne charytatywne akcje w tej szkole. –„To nie jest nasza jednorazowa akcja, za miesiąc odbędzie się u nas koncert charytatywny, na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. Pieniądze będą zbierane na uczniów z naszej szkoły, którzy też mają trudną sytuację materialną.” – dodała Aleksandra Wcisło.

Oczywiście relację z koncertu także zaprezentujemy Państwu w tkn24.pl.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Święto Anioła zamiast Halloween w Starym Ogólniaku [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: DZIEŃ ANIOŁA w naszym liceum | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *