REKLAMA

Święto drzewa nad Zalewem Antoniów. Już w niedzielę 26 września [wideo]

Gmina Radoszyce zaprasza do świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa. W ramach akcji „Czyste Powietrze” nad Zalewem Antoniów odbędzie się specjalna impreza z nasadzeniami drzew. Wydarzenie już w najbliższą niedzielę 26 września od godziny 15:00. 

REKLAMA

„Impreza związana ze świętem drzewa będzie podzielona na dwie tury. Pierwsza 26 września będzie dedykowana radnym, sołtysom i seniorom, którzy będą mogli tego dnia zasadzić tu swoje własne drzewko. Do wyboru są klony i dęby. Podczas imprezy będzie też ognisko, będą kiełbaski, planujemy zaprosić też osobę z Nadleśnictwa, która opowie coś więcej o drzewach, przyrodzie, zwierzętach. Motywem przewodnim dnia będzie akcja ‚Czyste Powietrze’ i nasz kolega wygłosi krótką prelekcję na ten temat” – mówi Anna Zielińska z Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach.

Uzupełnieniem programu niedzielnego eventu będzie występ radoszyckich przedszkolaków. Druga część święta drzewa w gminie Radoszyce została zaplanowana na październik. Wtedy to ma mieć miejsce bardzo ciekawa akcja sadzenia drzew dla dzieci z gminy, które urodziły się w ubiegłym roku  –„11 października będzie druga część imprezy związanej z obchodami Międzynarodowego Dnia Drzewa. Wtedy występ dla nas przygotują przedszkolaki i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach. Będzie też quiz z nagrodami. Zależy nam na tym by odwiedziły nas tego dnia również dzieci z gminy Radoszyce, urodzone w 2020 roku. Jest ich aż 69. Chcemy by wraz z rodzicami przyszły tutaj i zasadziły swoje własne drzewko nad Antoniowem, bo można powiedzieć, że ten zalew też narodził się w ubiegłym roku” – tłumaczy Zielińska.

REKLAMA

Podobne nasadzenia na cześć dzieci urodzonych w poprzednim roku mają być nad Zalewem Antoniów cyklicznie powtarzane. W związku z akcją „Czyste Powietrze” gmina Radoszyce przygotowuje też konkurs plastyczny pt. „Czarodziejskie Drzewo”, a więcej o nim będziecie mogli niebawem przeczytać na www.radoszyce.pl.

„Razem sadzimy drzewa. Tą akcję rozpoczynamy już niebawem, 26 września w tym miejscu rozpoczęcie, a 11 października będziemy kontynuować wraz z młodzieżą. Sadźmy drzewa, dbajmy o nasz klimat. Zapraszamy do udziału w tej akcji!” – zaprasza do wzięcia udziału w wydaerzeniu Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

artykuł sponsorowany 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *