REKLAMA

Święto Ludowe: PSL ujawnił kandydata na burmistrza Końskich! [foto]

W niedzielę w Sokołowie w gminie Końskie odbyło się Powiatowe Święto Ludowe. W trakcie tradycyjnego spotkania organizowanego przez władze Polskiego Stronnictwa Ludowego niespodziewanie poznaliśmy nazwisko kandydata tej partii na stanowisko burmistrza Końskich. Będzie nim Beata Jakubowska! To będzie pierwsza w historii Końskich kobieta kandydująca w wyborach powszechnych na stanowisko burmistrza. 

REKLAMA

Beata Jakubowska powalczy o fotel burmistrza Końskich.

Tę nowinę przekazał wszystkim zgromadzonym radny powiatowy Kazimierz Pasterczyk, który był konferansjerem podczas pierwszej części święta. Potem oddał on tę rolę właśnie Beacie Jakubowskiej. –„Pragnę jeszcze Państwu jeszcze jedną rzecz powiedzieć: do samych wyborów będziecie Państwo z nią mieli często do czynienia. Ona się tu nie raz będzie pokazywać, przedstawiać co potrafi i co jeszcze zrobi. Nie będę trzymał w niepewności: jest to kandydatka na burmistrza miasta i gminy Końskie. Duże brawa dla Beatki.” – powiedział ze sceny radny Pasterczyk.

Potem tę kandydaturę przed nasz kamerą uzasadniał także Prezes Powiatowych Struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, a jednocześnie starosta konecki Bogdan Soboń. –„Kandydatura Beaty Jakubowskiej to ostateczna decyzja. Oczywiście do wyborów jest pół roku, ale każda formacja polityczna już się do tego szykuje i tych kandydatów uwidacznia. U nas to się stało właśnie przy okazji dzisiejszego święta. Dlaczego Beata Jakubowska to dobry kandydat?  Myślę, że p. dyrektor Jakubowska startując cztery lata temu do Sejmiku uzyskała bardzo dobry wynik, jest dobrym gospodarzem Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych nr 1. Myślę też, że jest dobrym kandydatem na burmistrza Końskich i uważam, że kobiet w polityce jest zbyt mało. Kobiety generalnie łagodzą obyczaje i łagodzą też napięcia w polityce.” – powiedział nam prezes koneckiego PSL.

REKLAMA

Beata Jakubowska to dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Za czasów jej zarządzania popularny „Mechanik” przeszedł wielki remont. Dzięki temu szkoła stała się wizualnie ładna, ale przede wszystkim nowoczesna i ekologiczna. Jednocześnie poziom nauczania w tej placówce od kilku lat cały czas pnie się w górę. Jakubowska kandydując na burmistrza Końskich będzie pierwszą kobietą, która powalczy o ten urząd w wyborach powszechnych.

Podczas Powiatowego Święta Lugowego wystąpili przedstawiciele władzy i lokalni przedstawiciele innych partii politycznych. Rozdano medale, w szeregi PSL-u przyjęto nowych członków. W drugiej części święta pojawił się na nim także Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego. Wkrótce więcej w naszym materiale wideo. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *