REKLAMA

Relacja wideo: Święto Niepodległości w Końskich

To radosny dzień zwycięstwa Polski i wyswobodzenia się po 123 latach niewoli. To zarazem dzień, w którym wspominamy tych, którzy zginęli walcząc o Polskę Niepodległą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji wideo z obchodów Święta Niepodległości w Końskich.

REKLAMA

Punktualnie o godzinie 11.45 pod Pomnikiem Zwycięstwa, który znajduje się przy ulicy Piłsudskiego w Końskich (naprzeciw Ekonomika) zgromadzili się mieszkańcy oraz różne delegacje by wspominać wydarzenia z 11 listopada 1918 roku.

Podczas uroczystości głos zabrali przedstawiciele władzy: członek zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska, asystent Wojewody Świętokrzyskiego Marcin Piętak, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz wicestarosta Andrzej Marek Lenart. Następnie młodzież współpracująca z koneckim Domem Kultury zaprezentowała krótką, ale ciekawą część artystyczną. Po niej poszczególne delegacje złożyły pamiątkowe wieńce i znicze.

REKLAMA

Wśród oddających hołd byli więc przedstawiciele Marszałka Województwa i Wojewody Świętokrzyskiego, kombatanci, członkowie związków militarnych. W imieniu gminy Końskie wieńce składali: burmistrz Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrzowie Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński. Z ramienia powiatu hołd oddawali wicestarosta Andrzej Marek Lenart i Dorota Duda – członek zarządu powiatu. Swoją wiązankę złożyła także delegacja Rady Miejskiej w Końskich w składzie: Marek Kozerawski, Lidia Wiśniewska, Zbigniew Kowalczyk i Beata Stefańczyk. Nie zabrakło także przedstawicieli partii politycznych i stowarzyszeń – Karol Cygankiewicz z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Michał Cichocki reprezentujący Platformę Obywatelską, Robert Plech z delegacją Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jerzy Środa – stowarzyszenie Samorząd Konecki 2010 i Jarosław Piskorek PSL.

Cześć bohaterom pod Pomnikiem Zwycięstwa oddali także przedstawiciele szkół, wojska, policji, straży pożarnej i lasów państwowych.

Po zakończeniu krótkiej uroczystości wszyscy w kolumnie przemaszerowali ulicą Piłsudskiego i Ks. Granata do Kolegiaty pw. Świętego Mikołaja. Pochodowi rytmu nadawała Miejska Orkiestra Dęta. W kościele mszę świętą w intencji naszego kraju odprawił ksiądz dziekan Andrzej Zapart.

Święto Niepodległości w Końskich 30

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *