REKLAMA

Święto Niepodległości 2021 w Końskich [fotorelacja]

Z dumą, radością, ale i niepokojem o to co dzieje się obecnie na wschodniej granicy Polski w Końskich świętowano 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a niebawem u nas więcej informacji oraz obszerna relacja wideo. 

REKLAMA

Obchody rozpoczęły się o godzinie 11:25 pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Piłsudskiego. Tam wybrzmiała część artystyczna przygotowana przez Dom Kultury w Końskich, przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Krzysztof Obratański, delegacje złożyły znicze i wieńce, a na koniec wspólnie odśpiewano hymn „Mazurka Dąbrowskiego”.

REKLAMA

Następnie korowód prowadzony przez jeźdźców, jednostki strzeleckie oraz orkiestrę przemaszerował do kolegiaty św. Mikołaja na mszę świętą w intencji ojczyzny, którą wzbogacił montaż słowno-muzyczny „A to Polska Właśnie!” w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli.

Ostatnim akcentem Święta Niepodległości w Końskich będzie Koncert Pieśni Legionowej „Śpiewamy dla Niepodległej” w wykonaniu zespołu „Wiarusy” ze Starachowic. Koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 w kolegiacie św. Mikołaja.

Zdjęcia (Arek Góral):

Koncert zespołu Wiarusy w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *