REKLAMA

Święto Niepodległości w Końskich. Program i zaproszenie [WIDEO]

Już w czwartek obchodzić będziemy 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Główne i największe obchody w regionie odbędą się w Końskich. Przed nami patriotyczne spotkania, przemarsz, uroczysta msza święta oraz koncert. 

REKLAMA

Gminne obchody w Końskich zacznie szkolna akademia w Stadnickiej Woli w środę o godzinie 13:00 –„Główne uroczystości rozpoczną się już w środę, bowiem spotkamy się w tym dniu w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli by uczcić 103. rocznice Święta Niepodległości. Dzieci i młodzież przedstawią nam spektakl, który będzie się nazywał „A to Polska właśnie!”. Mamy nadzieję, że te obchody będą ważnym elementem uroczystości na terenie miasta i gminy Końskie” – mówi i zaprasza Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

W czwartek 11 listopada czeka nas tradycyjne spotkanie pod Pomnikiem Wdzięczności naprzeciw tak zwanego „Ekonomika”. Rozpocznie się ono o godzinie 11:25 „Spotkamy się w tym dniu o godzinie 11:25 pod Pomnikiem Wdzięczności, gdzie po krótkim spektaklu artystycznym, wspólnym odśpiewaniu hymnu i złożeniu wieńców przejdziemy w kolumnie marszowej, przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gminy, a także mieszkańcy do Kolegiaty św. Mikołaja, gdzie o godzinie 12:15 będzie uroczysta msza w intencji ojczyzny” – mówi Jasiński.

REKLAMA

Z uwagi na remonty w centrum kolumna przemaszeruje nie ulicą Piłsudskiego jak było to co roku, a ulicami Strażacką oraz księdza Granata. Msza święta za ojczyznę o 12:15 będzie wzbogacona o patriotyczną część artystyczną.

Z kolei o godzinie 16:00 starachowicki zespół „Wiarusy” da Koncert Pieśni Legionowej. To wydarzenie także w Kolegiacie św. Mikołaja w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *