REKLAMA

Święto Niepodległości w placówkach oświatowych powiatu koneckiego [wideo, zdjęcia]

Ze względu na epidemię koronawiursa w tym roku zabrakło obchodów Święta Niepodległości w takiej formule, jaką znamy z poprzednich lat. Wiele placówek oświatowych mimo trudnej sytuacji w kraju i na świecie postanowiło uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przygotowując skromne programy artystyczne online. Przedstawiamy Państwu nagrania, które dotarły do nas z koneckich placówek.

REKLAMA

Akademię z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w prywatnym przedszkolu „Bajkowa Kraina” w Końskich przygotowała grupa Kangurki pod kierownictwem Renaty Ciszek oraz Małgorzaty Borkowskiej. Zobaczcie wideo poniżej:

REKLAMA

Zorganizować uroczyste obchody Święta Niepodległości postanowili także pedagodzy z Przedszkola nr 3 w Końskich. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród” – to tytuł montażu słowno-muzycznego, jaki przedstawiały dzieci z grupy III – „Smerfy”. Mali artyści prezentowali wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej w hołdzie żołnierzom, a także układ taneczny do utworu Fryderyka Chopina „Nokturn Es-dur”, przedstawiający w sposób symboliczny losy Polski. W uroczystości wzięła udział dyrektor placówki Katarzyna Michalska, a program został przygotowany przez wychowawczynie Izabelę Więckowską oraz Agatę Wysocką. Poniżej prezentujemy wideo:

Piękną, patriotyczną pieśń pt. Ojczyzna z repertuaru Marka Grechuty przedstawili także uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. Zaśpiewała ją Natalia Żak, a akompaniował jej Mateusz Grabowski. Poniżej wideo:

Program artystyczny w formule online przygotowała natomiast Szkoła Podstawowa w Miedzierzy. Uczniowie grali i śpiewali pieśni patriotyczne, a także recytowali wiersze. Poniżej wideo:

Na podobne celebrowanie Święta Niepodległości zdecydowała się także Prywatna Szkoła Podstawowa w Końskich. Zobaczcie program artystyczny w wideo poniżej:

Zdjęcia (Bajkowa Kraina, Przedszkole nr 3 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *