REKLAMA

Święto Niepodległości w powiecie. Uroczyście odsłonią tablicę 74 Pułku Piechoty [foto]

W czwartek 22 października odbyło się robocze spotkanie komitetu organizacyjnego powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku w ramach tychże obchodów zaplanowano uroczystość odsłonięcia historycznej tablicy poświęconej 74 Górnośląskiemu Pułkowi Piechoty, odnalezionej w lipcu podczas prac remontowych przy internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

REKLAMA

W spotkaniu organizacyjnym uczestniczyli starosta konecki Grzegorz Piec, dyrektor SOSW w Baryczy Jan Słuszniak i Marian Wikiera, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury.

REKLAMA

Ustalono, że uroczystości odbędą się we wtorek 10 listopada na placu przy budynku internatu SOSW w Baryczy. Ich rozpoczęcie przewidziano na godzinę 11.

Znamy także plan uroczystości. Rozpocznie je sygnał trąbki na zbiórkę w wykonaniu Kuby Kowalskiego – trębacza środowiska kombatantów, po czym zostaną wprowadzone poczty sztandarowe i odśpiewany zostanie hymn Polski. Po powitaniu zaproszonych gości dyrektor SOSW przypomni historię odkrycia tablicy, a dzieje 74. GPP przybliży Marian Wikiera. Następnie głos zabierze starosta Grzegorz Piec, po czym tablica zostanie oficjalnie odsłonięta i poświęcona przy muzyce Kuby Kowalskiego. Kolejnym punktem programu jest złożenie wiązanek pod tablicą przez przybyłych gości i delegacje, a na koniec wręczone zostaną okolicznościowe odznaki i odznaczenia. Wydarzenie przeplatane będzie występami uczniów SOSW w Baryczy, którzy będą prezentować pieśni patriotyczne.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *