REKLAMA

Święto Niepodległości w Stąporkowie z seniorami i młodzieżą [zdjęcia, video]

Ci młodsi i ci starsi – każdy brał czynny udział w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości w Stąporkowie.

REKLAMA

Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00 od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie. Kolejnym punktem był przemarsz uczestników spod Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w kierunku pomnika Józefa Piłsudskiego. Tam też biało-czerwone wieńce złożyły poszczególne delegacje: burmistrz Dorota Łukomska wraz z radnym Jackiem Kołodziejem i zastępcą burmistrza Robertem Adamczykiem, reprezentanci służb mundurowych:  ppłk Mirosław Smerdzyński, płk Stach i podinspektor Dariusz Michalski. Następnie wiązanki ofiarowały przedstawicielstwa z Krasocina, Końskich, Kielc, Starachowic, Radomia, Stąporkowa oraz delegacja Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych ze Stąporkowa.

Święto Niepodległości w Stąporkowie 2015

Uczestnicy tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Stąporkowie.

Po zakończeniu tej części uroczystości, wszyscy zebrani wrócili do MGOKiS-u, aby obejrzeć program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej z Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie. Sala domu kultury była wypełniona po brzegi. Burmistrz Dorota Łukomska powitała serdecznie wszystkich gości i przypomniała o istocie Święta Niepodległości:

REKLAMA

„Mam nadzieję, że nie muszę Państwu przypominać, że wolność nie jest czymś danym nam na zawsze. Musimy o nią dbać i ją pielęgnować.”

Następnie wybrzmiały piosenki i wiersze patriotyczne w wykonaniu uczniów gimnazjum, a po nich na scenie pojawili się członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Seniorada”, którzy odśpiewali podniosłe pieśni o naszej ojczyźnie.

Galeria:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *