REKLAMA

Święto Niepodległości w Stąporkowie. Zapowiedź

W Stąporkowie uroczystości związane z 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczną się już w sobotę. Wtedy to odbędzie się spektakl teatralny „Szac”. W poniedziałek Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu  zaprasza na tradycyjne obchody.

REKLAMA

W sobotę, 9 listopada o godz. 18.00 odbędzie się spektakl „Szac” Teatru Naumionego i Fundacji Szafa Gra w ramach projektu Teatr Polska. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w sekretariacie MGOKiS-u. Przed spektaklem o godz. 15.00 chętni mogą wziąć udział w warsztatach regionalnych, m.in. z gwary śląskiej.

REKLAMA

11 listopada o godz. 12.00 uroczystości rozpoczną się od mszy św. w kościele pw. WNMP w Stąporkowie. Następnie przybyłe delegacje złożą wiązanki pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolejnym punktem uroczystości będzie koncert w ramach projektu STOMP FOLK SYSTEM w MGOKiS. Ludowe utwory z dawnego regionu kieleckiego i opoczyńskiego we współczesnych aranżacjach Bartka Gartnera wykonają zespoły: Smarkowianki oraz Zespół Ludowy z Mokrej przy współudziale solistów i tancerzy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *