REKLAMA

Święto Strażaka w Przyłogach [zdjęcia]

Hucznie zdrowo i sportowo uczczono Dzień Strażaka w Przyłogach. W Remizie OSP oraz gościnnej Sali „U Floriana Świetlica Przyłogi” w sobotę panowała rodzinna atmosfera. Smaczne domowe jedzenie przygotowane przez Panie z KGW Przyłogi cieszyło podniebienia gości. Skwierczących potraw na grillu i ognisku pilnowali nomen omen strażacy z OSP Przyłogi. Druhów odwiedzili też uczestnicy zlotu… ‚Dobre bo Włoskie, który odbywał się w Sielpi. 

REKLAMA

Licznie przybyli mieszkańcy Przyłóg oraz okolicznych sołectw ze swoimi pociechami mogli wziąć udział w niezliczonej liczbie konkursów na świeżym powietrzu, które prowadziła animatorka „Świetlicy u Floriana” Anna Kasik oraz Prezeska KGW Przyłogi Anna Kołodziejczyk. Nagrody w Konkursach ufundowali Przewodnicząca Rady Gminy w Smykowie Danuta Jarek, Członek Zarządu UKS „Szmacianka” Mariusz Brelski oraz KGW Przyłogi. Wśród bawiących się uczestników dostrzec można było Prezesa OSP i jednocześnie Radnego rady Gminy Smyków Roberta Krakowiaka, Sołtys Halinę Serek oraz Zastępcę Wójta Smykowa Jerzego Dudę. Pogoda dopisała. Jednym słowem było to udane świętowanie.

REKLAMA

Dzień wcześniej w dniu 3 maja druhowie z OSP Przyłogi wsparli organizację Rajdu Turystycznego: „I Zlot Dobre Bo Włoskie i Lancia Klub Polska”, który odbył się nad zalewem w Sielpi Wielkiej. W Przyłogach odbyło się kilka konkurencji tego Rajdu z wykorzystaniem sprzętu strażackiego. W nagrodę za wsparcie logistyczne druhowie z OSP otrzymali imponującą ręcznie zdobioną koszulkę oraz wspomnieni zostali odrębnym postem z podziękowaniem na Stronie Lancia Klub Polska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *