REKLAMA

Święto Trzech Króli w Miedzierzy z dużą frekwencją! [wideo, zdjęcia]

Społeczność gminy Smyków spotkała się podczas obchodów Święta Trzech Króli w Miedzierzy już po raz czwarty. Barwny orszak przeszedł od tamtejszej Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala do kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Na czele szli tytułowi Trzej Królowie, czyli uczniowie – Filip Opala, Miłosz Górecki i Dominik Kuleta. Zobaczcie zdjęcia oraz wideo. 

REKLAMA

Zgromadzonych przed Szkołą Podstawową w Miedzierzy powitali dyrektor Beata Janiszewska oraz proboszcz parafii w Miedzierzy ks. Dariusz Maciejczyk.

„Chciałabym wszystkich serdecznie przywitać na IV Orszaku Trzech Króli, który jest organizowany dla nas, dla chrześcijan. By pokazać, że jesteśmy chrześcijanami, a wiara, nadzieja i miłość zawsze będą w naszych sercach” – przemawiała we wstępie Beata Janiszewska, dyrektor SP w Miedzierzy i główna organizatorka wydarzenia.

REKLAMA

„Wzorem mędrców pragnących oddać pokłon Zbawicielowi i my wyruszmy by być wiernym tradycji naszych ojców. Idźmy w pokoju” – mówił do wiernych ksiądz Maciejczyk.

W kolorowym orszaku ujrzeć mogliśmy Gwiazdę Betlejemską oraz już wspomnianych królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Następnie podążały dzieci z placówek oświatowych gminy Smyków, harcerze z pochodniami, grupa śpiewacza, która zapewniła wszystkim piękne kolędy i pastorałki. O bezpieczeństwo zadbali druhowie z OSP Miedzierza. Wierni przeszli główną ulicą Miedzierzy.

Orszak dotarł do pięknego, zabytkowego kościoła w Miedzierzy. Królowie ukłonili się Maryi, Józefowi i dzieciątku Jezus, a całą uroczystość zakończyła msza święta celebrowana przez proboszcza parafii.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *