REKLAMA

Świętokrzyska Platforma Obywatelska przygotowuje się do wyborów

W sobotę 25 lutego obradował Zarząd Regionu Świętokrzyskiej PO. Władze regionalne zajmowały się przygotowaniem do wyborów parlamentarnych i kampanii oraz bieżącą sytuacją polityczną w regionie. Poszukiwani są między innymi chętni do pilnowania wyborów i pracy w komisjach wyborczych.

REKLAMA

Jak mówi Artur Gierada, Przewodniczący Świętokrzyskich struktur PO, trwa proces budowania list wyborczych do Sejmu. – „W najbliższych tygodniach liderzy powiatów mają wskazać osoby, które będą kandydować. Lista będzie uwzględniała parytety dotyczące kobiet, znajdą się też na niej nasi koalicjanci z Nowoczesnej. Budujemy silną listę, zróżnicowaną terytorialnie. Walczymy o głosy mieszkańców całego regionu. Z pewnością na liście znajdą się osoby z doświadczeniem parlamentarnym jak i samorządowym oraz aktywiści społeczni. Wszystkie ręce na pokład.”

REKLAMA

Partia weszła już w proces przedkampanijny. Na spotkaniu z mieszkańcami Pabianic Donald Tusk przedstawił propozycje programowe dotyczące mieszkalnictwa dla osób do 45 roku życia. W następnych województwach będą odsłanianie kolejne postulaty.

 – „Wiosną we wszystkich powiatach odbędą się spotkania posłów i senatorów Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami, głównie mniejszych miast i miasteczek. Pierwszym regionem akcji było województwo Łódzkie, w którym jednego dnia doszło do ponad 100 takich spotkań! Rozmawiamy przede wszystkim o programie, słuchamy spostrzeżeń i pomysłów. No i przede wszystkim wspólnie ładujemy się dobrą energią przed najważniejszym wyborczym starciem” –  mówi posłanka PO, Wiceprzewodnicząca Platformy Marzena Okła-Drewnowicz.

Platforma Obywatelska zachęca także do włączenie się w proces kontroli wyborów. Wspólnie z pozostałymi partiami opozycyjnymi PO dołączyła do programu Obywatelskiej Kontroli Wyborów, stworzonego wspólnie z  Komitetem Obrony Demokracji. Powstała już specjalna aplikacja w której kandydaci na członków komisji i mężów zaufania mogą się rejestrować.
 Szukamy osób, którzy pomogą przypilnować zarówno sam przebieg głosowania jak i liczenia głosów. W regionie jest prawie tysiąc komisji wyborczych. I może ich przybyć na podstawie ostatnich zmian w ordynacji wyborczej – wyjaśnia Michał Piasecki, Sekretarz Regionu PO w Świętokrzyskim.

Chęć pracy w komisji kandydaci mogą zgłaszać do struktur powiatowych partii (biuro w Końskich znajduje się przy ulicy Warszawskiej – nad kawiarnią).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *