REKLAMA

„Świętokrzyskie Anioły Dobroci” rozdane. Trzy nominacje należały do Konecczan [zdjęcia]

„Świętokrzyskie Anioły Dobroci” przyznane zostały kilka dni temu przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski. Trójka z nominowanych wywodzi się z naszego powiatu i dla nas pracuje. Wydarzenie odbyło się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

REKLAMA

REKLAMA

W kategorii indywidualnej nominację do tej prestiżowej nagrody otrzymali: Lilla Brożyna – pielęgniarka dyplomowana pracująca w ZOZ Końskie i radna powiatowa, Barbara Zbylut – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej i Paweł Kubiak – pracownik starostwa, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Koneckim. W gali uczestniczyła w zastępstwie za Barbarę Zbylut dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich Urszula Przygodzka oraz pozostała dwójka nominowanych.

„To prestiżowe wyróżnienie i nagrodzenie tych osób, które każdego dnia podnoszą standardy polityki społecznej, które w swojej codziennej pracy robią coś więcej na rzecz rodzin i osób z trudnościami, niezaradnych życiowo, z niepełnosprawnościami, starszych, bezdomnych” – mówiła podczas uroczystości wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Świętokrzyskiego Anioła Dobroci otrzymała ostatecznie Magdalena Gościniewicz z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Natomiast w kategorii zespołowej nagroda trafiła do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo w Kurozwękach.

Listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom Andrzej Pruś – przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz jego wicemarszałek – Renata Janik, wraz z zaproszonymi gośćmi posłem Krzysztofem Lipcem oraz senatorem Krzysztofem Słoniem. (Powiat Konecki)

Zdjęcia (Powiat Konecki):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *