REKLAMA

Świętokrzyskie: dwie osoby z koronawirusem

Stało się nieuniknione. Również do województwa świętokrzyskiego dotarł koronawirus. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch przypadkach w naszym regionie. Łącznie w kraju pojawiło się 13 nowych przypadków zakażenia. 

REKLAMA

Resort zdrowia podał, że potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób ze Starachowic (jak się później okazało to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, przebywający w szpitalu w Starachowicach) w województwie świętokrzyskim- „Stan zdrowia pacjentów określa się jako dobry. Pacjenci to dwójka mieszkańców powiatu ostrowieckiego. W ostatnim czasie wrócili z zagranicy. Pacjenci byli poddani kwarantannie. Obecnie przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Starachowicach. Pacjenci są młodzi, a ich stan jest dobry” – informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

REKLAMA

Poniższy komunikat Ministerstwo Zdrowia przekazało na twitterze: Wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 81/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *