REKLAMA

Świętowali strażacy gminy Ruda Maleniecka [wideo, zdjęcia]

W sobotnie popołudnie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Ruda Maleniecka zebrały się, by świętować Dzień Strażaka. Skromna uroczystość rozpoczęła się od zbiórki przed strażnicą OSP Ruda Maleniecka. Potem druhowie wzięli udział w mszy świętej, po której poświęcono nowy nabytej jednostki OSP Ruda Maleniecka – quada. 

REKLAMA

W święcie strażaka w gminie Ruda Maleniecka wzięli udział członkowie jednostek: OSP Lipa, OSP Młotkowice, OSP Wyszyna Fałkowska, OSP Dęba, OSP Koliszowy, OSP Kołoniec oraz OSP Ruda Maleniecka. We wstępie została wciągnięta flaga Związku OSP RP na maszt i odegrany hymn związkowy. Później pododdział przemaszerował do kościoła, gdzie odbyła się msza w intencji strażaków i ich rodzin.

REKLAMA

Po mszy miało miejsce poświęcenie nowego quada, który od kilku miesięcy służy w Ochotniczej Straży Pożarnej Ruda Maleniecka

„On już sprawdził się w działaniach ratowniczo-gaśniczych, które miały miejsce w minionym roku. Służy też jako sprzęt gospodarczy, pomocny w odśnieżaniu choćby chodników” – mówi Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka i prezes gminnego związku OSP.

„Quad to było nasze kilkuletnie marzenie. Udało się go zakupić w 2021 roku, dzięki sfinansowaniu Urzędu Gminy, darczyńców miejscowych i firm ubezpieczeniowych. Ta ostatnia dotacja była przekierowana przez Komendą Główną Straży Pożarnej. Możemy być dzięki temu bardziej mobilni podczas pożarów, ale też podczas działań poszukiwawczych, gdzie czasem starsza osoba oddali się od domu i bardzo ważne jest by jak najszybciej znaleźć taką osobę, wtedy jest większa szansa na uratowanie takiej osoby” – dodaje Gerard Pachuc, prezes jednostki OSP Ruda Maleniecka.

Na koniec dnia strażacy przemaszerowali ponownie pod remizę, gdzie pododdział został rozformowany, tym samym zakończyła się  oficjalna część uroczystości.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *