REKLAMA

Świętowali wolność i ślubowali [wideo, zdjęcia]

Radowanie się z powodu 97. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wcale nie zakończyło się w środę. W wielu szkołach obchody tego wielkiego święta zorganizowano w czwartek. 

REKLAMA

W Gimnazjum w Stadnickiej Woli patriotyczną akademię połączono ze ślubowaniem uczniów, którzy w  tym roku dołączyli do tej placówki. Dyrektor Czesław Staciwa podkreślał, że to już tradycja. – „Dziś świętujemy tę uroczystość w naszej szkole. Tradycją jest od wielu lat, od samego początku istnienia naszej szkoły, że Święto Niepodległości zawsze łączymy ze ślubowaniem klas pierwszych. Niezmiernie miło witam wszystkich pierwszaków.”

Z tej okazji do Gimnazjum przybyli zacni goście. Przedstawiciele Koneckiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z prezesem Franciszkiem Teleckim na czele, oraz byłym prezesem Jerzym Łabędowiczem, a także wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez wychowawców klas pierwszych: Ewelinę Długosz, Ewę Dobromirską, Annę Milczarz oraz Tomasza Stanka. Nad oprawą muzyczną czuwała Aneta Karbownik, a scenografię wykonała Justyna Soja-Sadowska. Po tej części miało miejsce wyjątkowo wyniosłe ślubowanie.

Święto Niepodległości - Gimnazjum Stadnicka Wola 6

Galeria:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *