REKLAMA

Świniarnia powstanie w Rudzie Białaczowskiej? Sprawę komentuje burmistrz Gowarczowa

Od jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje dotyczące możliwości powstania budynków inwentarskich dla trzody chlewnej, a także biogazowni w okolicach Rudy Białaczowskiej w gminie Gowarczów. O tę sprawę postanowiliśmy zapytać burmistrz Joannę Dołowską przy okazji jej wizyty w naszym TKN Studio.

REKLAMA

W sprawie „świniarni” odbyło się już nawet spotkanie w sołectwie Ruda Białaczowska. Według wniosku złożonego przez inwestora powstać miałby obiekt dla 8500 sztuk trzody chlewnej, a inwestycja korzystałaby między innymi z transportu lokalnym drogami. Oprócz tego tuż obok stanęłaby biogazownia przetwarzająca gnojowicę.

REKLAMA

Mieszkańcy w dużej mierze są przerażeni perspektywą takiej inwestycji w ich sąsiedztwie, zaledwie kilkaset metrów od zabudowań. Rozpoczęły się protesty. Sprawę dla nas skomentowała burmistrz Joanna Dołowska. Z rozmowy wynika, że gmina zamierza zrobić wszystko co w jej mocy by nie dopuścić do realizacji tego zamierzenia. Wypowiedź znajdziecie w wideo powyżej.

Do tematu powstania ewentualnej „świniarni” będziemy powracać. Natomiast całą rozmowę z Joanną Dołowską w naszym TKN Studio zaprezentujemy Państwu już w najbliższych dniach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *