REKLAMA

Sworzyce: Problem z nowo wybudowaną drogą?

Pod koniec ubiegłego tygodnia do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców Sworzyc w gminie Końskie twierdząc, że droga w jego miejscowości została wadliwie wybudowana. Zapytaliśmy o to zarządce tej jezdni. 

REKLAMA

Powyżej możecie Państwo zobaczyć wideo, które zostało przekazane do naszej redakcji.

Zgłaszający nam temat stwierdził, że droga została wybudowana na piasku i niezgodnie z prawidłami. –„Tam piach został polany smołą i dopiero w tym momencie pracownicy firmy przyszli to sprzątać. Droga nie została zamieciona przed rozpoczęciem prac” – mówił nam mieszkaniec Sworzyc.

REKLAMA

Mężczyzna wielokrotnie zwracał uwagę budowniczym, zgłaszał problemy także do Zarządu Dróg Powiatowych, który nadzoruje prace w Sworzycach. Dyrektor zarządu Stanisław Mościński uważa, że problemu w tym przypadku tak naprawdę nie było. –„Nowa nawierzchnia była tutaj kładziona na starej, istniejącej nawierzchni bitumicznej. Piasek wcześniej był usuwany koparką, zamiatarką, a także ręcznie. Zwracaliśmy na to szczególną uwagę i przed i w trakcie prac. Podczas robót zostały położone dwie warstwy masy bitumicznej, ścięte zostały także pobocza. My jako zarządca tej drogi naprawdę nie widzieliśmy by coś było tam robione niepoprawnie.” – poinformował nas dyrektor Mościński.

Obecnie prace przy nawierzchni zostały już zakończone. Wciąż wykonywane są pobocza.

Zdjęcia przekazane naszej redakcji:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *