REKLAMA

Sygnalizacja świetlna na krzyżówkach coraz bliżej [wideo]

Trwa budowa dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z drogą krajową 74 – skrzyżowanie z drogą wojewódzką 728 w Radoszycach i drogą krajową 42 w Rudzie Malenieckiej. Będą to sygnalizacje akomodacyjne, czyli dopasowujące się do natężenia ruchu na drodze krajowej 74 umożliwiające bezpieczne włączanie się do ruchu z dróg podporządkowanych 42 i 728. Takie same sterowanie będzie zapewnione dla pieszych.

REKLAMA

-„Wykonawca tego zadania zaprojektował te sygnalizacje świetlne i wykonał szereg już prac związanych z montażem i budową tych sygnalizacji. Między innymi wykonana została część przyłączy a także ustawione słupy sygnalizatorów na obu skrzyżowaniach. Aktualnie wykonawca czeka na zamówione już sterowniki, czyli takie urządzenia sterowane tymi sygnalizacjami świetlnymi i ich fazami, a także kończy przyłącza i uzgodnienia związane z doprowadzeniem energii elektrycznej, która będzie zasilać te sygnalizacje świetlne” – opowiada o działaniach Małgorzata Pawelec – Buras, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowcych i Autostrad.

REKLAMA

Nowe sygnalizacje mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, gdzie przez nieuwagę niektórych kierowców oraz nadmierną prędkość dochodziło do częstych wypadków. Koniec całego zadania zaplanowany jest na połowę grudnia, natomiast wykonawca będzie się starał uruchomić te sygnalizacje jak najszybciej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *