REKLAMA

Sygnalizacja świetlna i remont drogi w Stąporkowie są pewne [wideo]

To już pewne, że w Stąporkowie przy ulicy Piłsudskiego stanie sygnalizacja świetlna. To efekt długich starań tamtejszego magistratu.

REKLAMA

„Dostaliśmy informację, że będą zabezpieczone środki w kwocie 220 tysięcy złotych na sygnalizację właśnie tutaj w okolicy Gimnazjum.Cieszymy się, że to nie pieniądze gminne tylko instytucja odpowiedzialna za drogę i sygnalizację będzie budowała.” – mówi burmistrz Dorota Łukomska.

Po raz pierwszy o możliwości takiej inwestycji dowiedzieliśmy się z pisma senatora Jacka Włosowicza do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w styczniu tego roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). Za tę interwencję burmistrz Łukomska jest senatorowi wdzięczna.  – „Za to serdecznie dziękuje p. Jackowi Włosowiczowi, senatorowi, bo właśnie z jego biura i p. ministra Zbigniewa Ziobro zostało wystosowane takie zapytanie i interwencja w sprawie budowy tej sygnalizacji.”  – opowiada nam włodarz Stąporkowa.

REKLAMA

Powstanie sygnalizacji na ulicy Piłsudskiego w pobliżu Zespołu Szkół Publicznych nr 2 będzie w 100 % sfinansowana z budżetu państwa. Gmina nie dokłada do tej inwestycji nawet złotówki. Budowa będzie możliwa dzięki realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przy Drogach Krajowych.

AKTUALIZACJA:

Wiemy już także, że dojdzie do remontu Drogi Krajowej nr 42 w Stąporkowie. W zeszłym roku odbudowano 1,4 km tej trasy, w najbliższych miesiącach Ministerstwo Infrastruktury ma do tego dorzucić kolejne 5 kilometrów. O ten remont także prosili parlamentarzyści: Zbigniew Ziobro i Jacek Włosowicz.

Nie tylko sygnalizacja. W najbliższych miesiącach z budżetu Państwa wyremontowane zostanie także 5 km ulicy Piłsudskiego.

Nie tylko sygnalizacja. W najbliższych miesiącach z budżetu Państwa wyremontowane zostanie także 5 km ulicy Piłsudskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *