REKLAMA

Sylwester w Końskich będzie tradycyjny [wideo]

Święta, święta i… sylwester. Postanowiliśmy zapytać burmistrza Krzysztofa Obratańskiego jakie plany ma miasto na powitanie 2016 roku. 

REKLAMA

Tym razem zmian nie będzie. Wszyscy Konecczanie  będą mogli spotkać się w okolicach Miejskiego Domu Kultury. –„Sylwester będzie jeszcze w tym roku zgodnie z wieloletnią tradycją, czyli spotkanie noworoczne pod Domem Kultury z powitaniem, złożeniem życzeń i odpaleniem ogni sztuczni. Nic nowego tym razem się nie pojawi, chociaż jest to temat, który już na tapetę wzięła młodzieżowa Rada Miasta i mam nadzieję, że do przyszłego roku wymyśli coś co będzie innowacją.”  – mówi Krzysztof Obratański.

Z fajerwerkami należy jednak uważać. Przypomnijmy, że wzorem innych miast konecka Rada Miasta zakazała używania fajerwerków na terenie gminy za wyłączeniem właśnie Sylwestra i Nowego Roku, a także innych świąt. Oznacza to, że za odpalenie „petardy” na kilka dni przed pierwszym stycznia będzie można otrzymać mandat.

REKLAMA

Tym razem mieszkańcy miasta spotkają się ponownie w parku, ale już za dwa lata konecki Sylwester i Nowy Rok mogą wyglądać kompletnie inaczej.

„W latach przyszłych, kiedy odrestaurowany zostanie rynek konecki to Konecczanie będą mogli spotykać się tam, w samym centrum miasta.” – kończy Obratański.

A to prawdopodobnie będzie możliwe już w Sylwestra 2017/2018!

sylwester pod gwiazdami

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *