REKLAMA

Syreny zawyją w Godzinę W

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, czyli już w najbliższy poniedziałek 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17:00 zawyją syreny by uczcić pamięć o wszystkich tych, którzy walczyli za naszą wolność. Największe patriotyczne spotkanie z tej okazji w naszym regionie będzie miało miejsce w Końskich przy ulicy Piłsudskiego. 

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl

1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie przeprowadzony trening systemu alarmowania ludności, przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego (emitowany będzie sygnał – ciągły dźwięk syreny trwający 1 minutę). Będzie to jednocześnie upamiętnienie 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Celem treningu jest doskonalenie działania systemu alarmowania ludności oraz praktyczne sprawdzenia uruchamiania i działania syren alarmowych.

W Końskich z tej okazji władze gminy organizują patriotyczne spotkanie. Udział w nim wezmą jednostki OSP, strzelcy, przedstawiciele służb i samorządowcy. Przybyć by uczcić Powstańców może każdy – „Zapraszam na spotkanie upamiętniające 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 17:00 przy ulicy Piłsudskiego” – mówi nam Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

REKLAMA
REKLAMA

3 thoughts on “Syreny zawyją w Godzinę W

  1. Przypominam władzom gminy ze na tego typu zgromadzeniach odpalanie rac jest zabronione i podlega grzywnie oraz karze ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  2. Panie Kamilu. Jestem przekonany, że władze wszelkie dobrze o tym wiedzą, ale bojówki w Polsce naziołków są pod szczególna opieką kilku ministrów, kilku biskupów i samego prezydenta. Póki co, są nietykalne.

  3. Gen. Jaruzelski ze swoim oddziałem przeprawił się wpław konno na lewą stronę Wisły pod ostrym ostrzałem niemieckim aby powstańcom udzielić pomocy. Jeden z jego żołnierzy zginął w trakcie przeprawy. Chwała bohaterom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *