Szach mat w Radoszycach [zdjęcia]

W niedzielę (30 marca) odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Radoszyce.

Sympatycy szachów zgromadzili się w hali sportowej w Radoszycach, by rywalizować o miano mistrza. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach: „do lat 17” i „open”. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Podczas zawodów zostało rozegranych aż 27 partii. Emocji nie brakowało, a po ponad 3 godzinach udało się wyłonić zwycięzców.

W grupie „do lat 17” najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Suchenek, który nie odniósł żadnej porażki. Drugie miejsce zajął Damian Popiel, a trzecie Paweł Charaziński. W grupie „open” pierwsze miejsce przypadło Markowi Suchenkowi, który nie dał żadnych szans pozostałym rywalom. Tuż za nim uplasowali się Karol Suchenek oraz Jerzy Pytlasiński. Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, które ufundował wójt Michał Pękala.