REKLAMA

Szantami otworzą turystyczny sezon w Sielpi! [zdjęcia]

Szantowy zespół ze Skarżyska Kamiennej i Suchedniowa, „Old Marinners”, wystąpi w kinie letnim w Sielpi w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18. Koncert otworzy oficjalnie sezon wakacyjny w podkoneckim kąpielisku. „Marynarze” nie tak dawno gościli w Końskich, a ich koncert absolutnie zachwycił przybyłą publiczność!

REKLAMA

Sielpia to największe świętokrzyskie kąpielisko, w którym oprócz malowniczego zalewu, szerokich, żółtych plaż, sosnowych lasów znajdziemy mnóstwo ośrodków wypoczynkowych, są hotele i pola namiotowe. Bez problemu znajdziemy też restauracje, bary i inne punkty gastronomiczne, wesołe miasteczko, park linowy, wypożyczalnie sprzętu pływającego i inne atrakcje.

REKLAMA

W tym roku burmistrz Końskich Krzysztof Obratański postanowił sezon letni otworzyć koncertem zespołu szantowego „Old Marinners”. – „Usłyszałem „Marinnersów” w naszym Miejsko – Gminnym Domu Kultury na początku maja podczas koncertu organizowanego z cyklu ‚Gramy na żywo z Radiem Kielce'” – mówi burmistrz. – „I natychmiast pomyślałem, że żywiołowe, a czasem refleksyjne szanty znakomicie zabrzmią w Sielpi. Kino letnie położone tuż przy molo, nad wodą, to miejsce idealne na tego typu muzykę”.

Zespół Old Marinners istnieje od 2008 roku. Tworzą go muzycy ze Skarżyska – Kamiennej i Suchedniowa: Arkadiusz Rurarz – śpiew, banjo, mandolina, Magdalena Piasta – Bolechowska – śpiew, skrzypce, Martyna Jurga – śpiew, flet poprzeczny, thin whistle, Grzegorz Ziętkowski – śpiew, gitara akustyczna, Andrzej Filipiak – śpiew, gitara basowa. Grupa jest dobrze znana miłośnikom szant i morskiego folku – koncertuje w całej Polsce. Ma na swoim koncie płytę „Set Sail”, a obecnie trwają prace nad ich drugim krążkiem.


Old Marinners inspirują się muzyką morza i folkiem. Tworzą własne aranżacje tradycyjnych, liczących czasem kilkaset lat utworów – zarówno klasycznych pieśni pracy – szant, jak i pieśni kubryku czy piosenek granych i śpiewanych w tawernach. Bogate instrumentarium w połączeniu z oryginalnymi wokalami przenosi publiczność na pokłady herbacianych kliprów, statków wielorybniczych i do portowych knajp całego świata. Marinnersi morze znają nie tylko z muzycznej strony – sami żeglują po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Bałtyku i Adriatyku.

Imprezę organizują wspólnie: Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi oraz Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich.

Koncert w kinie letnim w Sielpi rozpocznie się w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18. Wstęp wolny.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *