REKLAMA

Szczęśliwy finał poszukiwań 72-latki

Po niemalże dwugodzinnych poszukiwaniach, 72-letnia kobieta została odnaleziona cała i zdrowa dzięki zaangażowaniu koneckiej policji i strażaków.

REKLAMA

Wszystko wydarzyło się w niedzielę około godziny 20.00 w gminie Stąporków. Dyżurny koneckiej komendy został powiadomiony przez rodzinę o zaginięciu 72- letniej kobiety. Z ustaleń mundurowych wynikało, że około godziny 15.00 kobieta wyszła do pobliskiego lasu na grzyby i od tamtej chwili nie powróciła do miejsca zamieszkania.

107-21985

REKLAMA

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania. Do działań włączyli się również strażacy. Wszyscy dokładnie sprawdzali pobliskie tereny leśne. Niska temperatura wczorajszego wieczoru mogła zagrażać życiu i zdrowiu kobiety. Sierż. Karol Jędrychowski oraz mł. asp. Leszek Myszkowski wspólnie z psem tropiącym Dorą szli tropem, którym prowadził pies. Po przejściu około 6 km policjanci zauważyli kobietę, która stała koło drzewa. Wyglądała na zdezorientowaną i zagubioną. Na miejsce natychmiast zadysponowano Zespół Pogotowia Ratunkowego, który po przebadaniu 72- latki uznał, że nie jest konieczny pobyt starszej pani w szpitalu. Kobieta cała i zdrowa trafiła do domu. Tylko szybka reakcja i zaangażowanie policjantów oraz strażaków pozwoliły uniknąć tragedii.

Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności:

1. Idąc do lasu na grzyby, poinformuj w jakiej okolicy będziesz przebywał, najlepiej nie idź sam.

2. Zabierz ze sobą telefon komórkowy – w razie potrzeby będziesz mógł wezwać pomoc.

3. Wyjdź z lasu przed zapadnięciem zmroku.

4. Zwróć uwagę na starsze osoby w twojej rodzinie i nie pozwól im wychodzić samym do lasu.

5. Wybieraj tylko znane ci okolice.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *