REKLAMA

Szczur zawisł na budynku urzędu w Gowarczowie!

Nietypowe znalezisko odkrył dziś rano jeden z pracowników Urzędu Gminy w Gowarczowie. Na elewacji budynku ktoś powiesił szczura i podpisał „Od Mikołaja dla złodzieja. Smacznego”.

REKLAMA

„Władze Gowarczowa zgłosiły się do nas z zawiadomieniem o tej sprawie. Wstępnie postępowanie jest prowadzone pod kątem artykułu 137 Kodeksu Karnego. Na pewno będą prowadzone dalsze czynności i kwalifikacja może się zmienić.” – powiedział nam Tomasz Kruszyna, rzecznik prasowy policji w Końskich.

Wspomniany artykuł 137 KK mówi:

REKLAMA

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. […]

O komentarz do tej nietypowej sprawy poprosiliśmy wójta Gowarczowa – Stanisława Pacochę. –„Mnie można atakować, ale tutaj przede wszystkim znieważono urząd, naszą gminę i jej mieszkańców. Tego żałuję. Tutaj cierpi wizerunek naszej gminy, a co za tym idzie także mieszkańcy.” – mówi włodarz i dodaje – „Według mnie stoi za tym grupa osób, ta sama, która już raz urządziła sobie happening wystawiając sedes pod urzędem. To jest brudna gra, oni rozpoczęli już teraz taką czarną kampanię wyborczą i nie dają nam w spokoju pracować. Do czego się jeszcze dalej posuną? Może podpalą mój samochód tak jak miało to miejsce niegdyś w przypadku pani Wójt z Radoszyc?”

Zwierzę zostało powieszone przy tylnym wejściu do budynku Urzędu Gminy w Gowarczowie. To właśnie tamtędy najczęściej do tego obiektu wchodzą pracownicy.

gowarczów

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *