REKLAMA

Szczypiorniści z Królewca w finale bez sukcesu [zdjęcia]

Finał wojewódzki XVIII edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej okazał się za wysokim poziomem dla młodych szczypiornistów ze Szkoły Podstawowej w Królewcu. Zajęli oni podczas tych zawodów ostatnie miejsce w obu grupach wiekowych. Jednak już sam awans do finałów to duże osiągnięcie.  

REKLAMA

REKLAMA

W gronie finalistów w dwóch kategoriach wiekowych klas IV-VI i VII-VIII byli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Królewcu. Młodych adeptów piłki ręcznej w trakcie turnieju finałowego w Hali Legionów w Kielcach dopingowali zastępca wójta gminy Smyków – Jerzy Duda, dyrektor SP Królewiec – Anna Cholewińska. Cała społeczność szkolna trzymała kciuki za młodszych i starszych zawodników.

Walka o medale była niezwykle zacięta i emocjonująca. Na drodze do mistrzostwa w grupie młodszej reprezentantom powiatu koneckiego stanęli szczypiorniści z SP 2 w Busku – Zdroju i SP w Iłży (z województwa mazowieckiego), natomiast w grupie starszej SP 32 w Kielcach i SP w Czajkowie Południowym.

Ostatecznie młodsi i starsi adepci piłki ręcznej z Królewca uplasowali się na IV miejscu.

W gronie wyróżnionych trenerów znalazł się Jacek Kołodziejczyk, który odebrał nagrodę od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika.

Natomiast Igor Szymczyk, Mikołaj Rejmak i Artur Basiak z kategorii klas VII-VIII zostali wyróżnieni i otrzymali zaproszenie na trzydniowy Camp – obóz sportowy i treningi z trenerami kadry narodowej juniorów. Nagrodę króla strzelców w kat. IV-VI otrzymał James Baker.

Wyniki rywalizacji kl. IV-VI:
1. SP Chęciny
2. SP 2 Busko – Zdrój
3. SP Iłża
4. SP Królewiec

Wyniki rywalizacji kl. VII-VIII:
1. SP 32 Kielce
2. SP Iłża
3. SP Czajków Płd.
4. SP Królewiec

Skład drużyny – kat. IV-VI: James Baker, Damian Dulewicz, Miłosz Maleszak, Filip Błoński,  Alan Wierzbowski, Maja Wychowaniec, Bartłomiej Kołodziej, Radosław Nowacki, Filip Maleszak, Bartłomiej Ciszek, Bartosz Smuga, Kamila Kłębek, Bartosz Błoński i Mateusz Piątek (absencja chorobowa podczas finału).
Opiekun: Jacek Kołodziejczyk.

Skład drużyny – kat. VII-VIII: Igor Szymczyk, Mikołaj Rejmak, Artur Basiak, Hubert Nowacki, Amelia Szymkiewicz, Anna Dudek, Arkadiusz Nowak, Miłosz Bugajski, Igor Janiszewski, Paweł Karczmarczyk.
Opiekun: Jacek Kołodziejczyk.

 

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Szczypiorniści z Królewca w finale bez sukcesu [zdjęcia]

  1. JACK pisze:

    PANIE REDAKTORZE SAM AWANS DO FINAŁU W DWÓCH KATEGORIACH WIEKOWYCH I INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA TO OGROMNY SUKCES DLA TAK MAŁEJ SZKOŁY, GDZIE W DRUŻYNIE STARSZEJ GRAŁO TYLKO 10 ZAWODNIKÓW W TYM DWIE DZIEWCZYNY, CO WSZYSCY PODKREŚLALI …..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *