REKLAMA

Szejna w Końskich. Dziękował i ostrzegał przed PiS-em [wideo, zdjęcia]

Nieco ponad tydzień po wyborach parlamentarnych będący już posłem Andrzej Szejna przyjechał do Końskich by podziękować mieszkańcom powiatu za głosy. Podczas briefingu prasowego ostrzegał także przed działaniami Prawa i Sprawiedliwości dotyczącymi zaskarżania wyborów do Senatu. Jego zdaniem to zagraża demokracji w Polsce. Szejna zapowiedział też otwarcie biura poselskiego w Końskich. 

REKLAMA

„W Końskich osiągnąłem bardzo dobry wynik i jestem z tego dumny, ale jestem też wdzięczny. Na pewno w Końskich będą aktywnym posłem i otworzę tu biuro. Dzisiaj chcę przejść między mieszkańcami, sprzedawcami i podziękować za te głosy. Chcę by nie było tak, że poseł się pojawia tylko przed wyborami, ja się pojawiam tuż po wyborach i będę tutaj bywał przez cztery lata kadencji wspierając Końskie, wspierając region świętokrzyski, wspierając mieszkańców” – tłumaczy Andrzej Szejna, poseł Lewicy.

Teraz przed Szejną ostatnie przygotowania do objęcia mandatu, a 12 listopada zostanie zaprzysiężony na Posła na Sejm RP. Szejna w poniedziałek w Końskich mówił także o dalszych losach Lewicy –„Nie ma wątpliwości, że w skład klubu wejdą Posłowie SLD i Wiosny. Nie ma jeszcze decyzji partii Razem. Na pewno będzie jednak z nami współpracowała, choć ewentualnie może utworzyć odrębne koło. Tak czy inaczej SLD i Wiosna utworzą wspólny klub o nazwie Lewica. Czy to przyszłość? Uważam, że tak. Jakiekolwiek dalsze utrzymywanie podziałów na SLD, Wiosnę, Razem czy inne stowarzyszenia nie ma sensu. Wyborcy to pokazali i dali nam kredyt zaufania” – mówi Szejna.

REKLAMA

Działacz z Końskich jest zaniepokojony działaniami Prawa i Sprawiedliwości zmierzającymi do ponownego liczenia głosów w kilku okręgach w wyborach do Senatu –„Każdy ma prawo złożyć wniosek o ponowne przeliczenie głosów, ale jeżeli robi to PiS, a decyzje w tej sprawie będą podejmowali sędziowie powołani przez PiS – przypominam, że decyzje podejmować będzie nowa Izba Sądu Najwyższego i sędziowie związani przynajmniej przez decyzję z Prawem i Sprawiedliwością, opiniowani przez Krajową Radę Sądownictwa, która została nielegalnie powołana przez PiS to ja mam bardzo duże wątpliwości co do tego czy takie ponowne przeliczenie będzie zrobione uczciwie i czy chodzi tu o to by był ogłoszony uczciwy wynik, a nie o to by jakimś cudem wyszarpać jeden senatora i zdobyć przewagę w Senacie, bo Prawo i Sprawiedliwość w Senacie przegrało”  – komentował Andrzej Szejna.

Przypomnijmy, że Andrzej Szejna w wyborach przeprowadzonych 13 października uzyskał 24 tysiące 337 głosów w całym województwie, w tym z powiatu koneckiego 3395 głosów, co było drugim wynikiem w naszym regionie. Wiceszef Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że do końca roku otworzy w Końskich biuro poselskie. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *