REKLAMA

Szejna: Wprowadzimy leki na receptę po 5 złotych

W sobotę lider listy Lewicy do Parlamentu konecczanin Andrzej Szejna poruszał tematy związane z służbą zdrowia. Między innymi zapowiedział, że jeżeli Lewica będzie rządzić w kraju to wszystkie leki na receptę kosztować będą 5 złotych. 

REKLAMA

Podczas zorganizowanej w Skarżysku-Kamiennej konferencji prasowej Andrzej Szejna oraz wspierający go znany lekarz Jan Gajda mówili o konieczności reformy służby zdrowia w naszym kraju -„Mieszkańcy naszego kraju nie podzielają samozadowolenia PIS z sytucji w opiece zdrowotnej. Dlatego po wyborach lewica zwiekszy liczbę lekarzy w ciągu 6 lat o 50 tysięcy i wprowadzi wszystkie leki na receptę za 5 złotych” – mówił Szejna.

REKLAMA

Co więcej Lewica planuje zająć się także kolejkami do lekarzy specjalistów –„Naszym priorytetem jest doprowadzenie do sytuacji, w której czas trwania na wizytę u lekarzy specjalistów będzie maksymalnie wynosił 30 dni. Zmiany w służbie zdrowia zaczniemy wprowadzać od pierwszego dnia po objęciu władzy” – zapowiadał Andrzej Szejna.

Świętokrzyska Lewica organizuje serię konferencji i spotkań z mieszkańcami w różnych miejscowościach naszego województwa. Ostatnio działacze mówili między innymi o konieczności zmian dotyczących praworządności w Polsce – o tym więcej TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *