REKLAMA

Szejna wzywa Kaczyńskiego na pojedynek. Konferencja Nowej Lewicy w Końskich [wideo]

O tym, że polityka może być lepsza, swoich programach (w tym bardzo ciekawym programie mieszkaniowym dla młodych) oraz o starciu z Jarosławem Kaczyńskim w piątek w Końskich mówili działacze Nowej Lewicy. Zobaczcie zapis konferencji prasowej. 

REKLAMA

W trakcie konferencji głos zabierało wielu działaczy Lewicy. O tym, że polityka musi się zmienić mówił młody działacz Sebastian Gaweł. Podkreślał on też problemy mieszkaniowe ludzi młodych i prezentował program Lewicy na tę okoliczność.

Poseł Andrzej Szejna mówił o konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, która w sobotę odbędzie się w Końskich –„Wzywam pana Jarosława Kaczyńskiego na debatę. Przed kongresem na rynku w Końskich będą ze mną inni kandydaci, przyjaciele, radni powiatu koneckiego. Jeżeli pan Jarosław Kaczyński boi się przyjść sam niech zabierze pana premiera Mateusza Morawieckiego,  p. ministra szkodnika Czarnka, czy kogo tam chce. My zadamy mu konkretne pytania – nie będziemy rozmawiać o geopolityce, o polityce historycznej. Zapytamy go dlaczego szpitale są zadłużone, dlaczego zwalnia się z nich salowe, dlaczego pielęgniarki emigrują zagranicę. Dlaczego nadal nie ma środków z Krajowego Planu Odbudowy? Dlaczego Polska nawet nie złożyła wniosków o wypłatę tych środków? Zapytam go dlaczego dzisiaj w Końskich młodzież nie chce mieszkać? Dlaczego stąd wyjeżdża w poszukiwaniu mieszkań, pracy i innej edukacji? Zapytam wreszcie p. Kaczyńskiego czy razem z Brunatną Konfederacją chce tworzyć rząd, który będzie wyprowadzał Polskę z Unii Europejskiej. My mówimy temu stanowcze nie! Jutro chcę o godzinie 10:00 spotkać się z panem Kaczyńskim by mi odpowiedział na te pytania. A jeżeli  będzie miał do mnie pytania to mam odpowiedź na każde pytanie Prawa i Sprawiedliwości, partii która od 8 lat szkodzi Polsce i opowiada bajki na resorach o przyroście naturalnym, pomocy społecznej. Od czasu II wojny światowej Polska ma dziś najniższy przyrost naturalny. To jest polityka rozwojowa? Prospołeczna? Zapytajcie o to kobiety…” – przemawiał szef Lewicy w województwie świętokrzyskim.

REKLAMA

Głos zabrała też druga kandydatka Lewicy z naszego powiatu Sylwia Żochowska –„Zwracam uwagę na trudną sytuację kobiet w tym powiecie. Nie ma pracy, a kobiety z wyższym wykształceniem są odsyłane poza województwo świętokrzyskie. Urząd Pracy twierdzi, że tu nie ma ofert dla kobiet z wyższym wykształceniem. Chciałabym spytać p. Kaczyńskiego po co dajecie dotacje kołom gospodyń skoro tak naprawdę wcale nie zajmujecie się problemami kobiet. Nie opiekujecie się nami, to nie jest Państwo socjalne. Ja jestem tego przykładem – jestem mamą opiekującą się sama dwójką dzieci, w tym jednym z niepełnosprawnościami. Chodzę od Urzędu Pracy, nie ma dla mnie ofert, a dodatkowo zostałam jeszcze pozbawiona ubezpieczenia. Chciałabym spytać p. Kaczyńskiego o powód i o to dlaczego tak traktujecie matki. Jeśli p. Kaczyński sobie życzy to zapraszam serdecznie – może on zajmie się wychowaniem moich dzieci, a ja przeprowadzę się do Warszawy by tam znaleźć prace i tam pracować” – mówiła Żochowska.

Następnie o trudnej sytuacji przedsiębiorców mówiła Bogusława Długosz – „Pan Kaczyński powiedział, że jeśli nie stać się na utrzymanie firmy to przestań być przedsiębiorcą. I powiedziała to osoba, która całe życie była na państwowych posadach. Nowy Ład zagwarantował nam wzrost płacy minimalnej, ale rośnie też ZUS. Przedsiębiorcy z woj. świętokrzyskiego muszą zwolnić pracowników, dlatego że nie stać ich na spłaty kosztów, które sprawiły rząd, czyli na to, że im więcej zarabiasz tym więcej płacisz ZUSu. My jako pracodawcy na pracownika płacimy od pierwszego dnia kiedy go zarejestrujemy, to nasz obowiązek by go zarejestrować. Natomiast jeśli pracownik idzie na chorobowe to my i tak płacimy przez pierwszy miesiąc, Państwo nie dokłada, my przedsiębiorcy musimy sobie z tym radzić. Nie godzimy się z tym by Państwo nie dokładało do tego. Chcemy by chorobowe było płacone od pierwszego dnia choroby pracownika i dodatkowo by to chorobowe było wypłacane w wysokości 100% wynagrodzenia, a nie 80%. Pracownik musi mieć czas na to by wyzdrowieć, a nie martwić się czy jak zostanie w domu to będzie go stać na spłatę rachunków”  – apelowała Długosz.

Potem o problemach par leczących niepłodność i programie invitro, który Lewica chce wprowadzić mówił wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki. Artur Pejas ze Skarżyska-Kamiennej zwracał uwagę na politykę międzynarodową PiS-u, kary które narzuca za politykę obecnego rządu Unia Europejska – mówił też o aferze z wiceministrem Piotrem Wawrzykiem –„On za pieniądze sprzedawał wizy do naszego kraju, a PiS w referendum chce umieścić pytanie dotyczące relokacji emigrantów” – ironizował Pejas.

Podczas konferencji głos zabierali też młodzi działacze: Katarzyna Długosz, Dominik Żak, Elżbieta Mazur, Natalia Kowalska.

W konferencji udział wzięli też lokalni działacze: radny powiatowy Robert Plech, a także Dariusz Sapieja. W naszym materiale wideo znajdziecie zapis całego spotkania.

Zdjęcia:

REKLAMA

25 thoughts on “Szejna wzywa Kaczyńskiego na pojedynek. Konferencja Nowej Lewicy w Końskich [wideo]

 1. Adam pisze:

  Oooo , Szejna to sobie może, niech się martwi aby jego postkomunistyczne ugrupowanie przekroczyło próg wyborczy.
  Już rządziło w Polsce i pamiętamy…

 2. Marcin pisze:

  Co za obłuda.
  Panie Szejna ,a nie przeszkadza panu że pan Plech jest w koalicji z pisiorami?
  Przecież on teraz odpowiada za szpital wraz ze starostą.
  A jeżeli mieszkanie prawem a nie towarem ,to może odda pan kilka swoich potrzebującym,niech pan da dobry przykład,pan Plech też mógłby się przyłączyć do tej akcji.

 3. Mefisto pisze:

  Czy lewica gdy wygra ma zamiar ścigać przestępców w organach władzy prześladujących niepokornych czy pożywi się łapówkami i stanowiskami, tak jak teraz oni?

 4. Realista pisze:

  Pan Szejna przypomina sobie o Końskich tylko podczas wyborów on bardziej już warszawiak

 5. […] A już w piątek Lewica w Końskich mówiła o swoim programie podczas specjalnej konferencji prasowej – o tym TUTAJ. […]

 6. Weteran pisze:

  Kto nie z Mieciem tego zmieciem …
  Taka zagadka , o kim to ?
  To o krwawym Mieczysławie ,też silnie związanym z ziemią konecką , stąd wywodzi się lewica pana Szejny w linii prostej , czy to nowa czy stara ,
  towarzysze Miller , Cimoszewicz , Rakowski , Kwaśniewski, Oleksy, itp
  Nikomu niepotrzebna , makaron bezjajeczny.
  Choć im się wydaje inaczej …
  Oj ciągnie do koryta , ciągnie. .

 7. Herhor pisze:

  Nie powinniśmy Nowej Lewicy utożsamiać z lewicą z PRL-u to nie ten czas i nie ci ludzie. Nie ulega wątpliwości że pana Plecha nie powinno tam być z uwagi na jego wybryki alkoholowe i inne przypadłości Nowa Lewica powinna trzymać standarty i nie tolerować mejzowania w szeregach inaczej będzie jak PiS, trzeba wiedzieć że im więcej wyborców nie zagłosuje na PiS tym większa szansa że przegrają i uczciwie pracujący podatnicy nie będą utrzymywać różnych darmozjadów

  • Marcin pisze:

   A kto jest przewodniczącym, tej nowej, niemającej nic wspólnego z PRL?
   Większość tych ludzi to synowie i córki komuchów.

 8. Herhor pisze:

  Przewodniczącego Lewicy zawsze można zmienić. Myślę że lepiej być córką czy synem komucha ,a nie bezrefleksyjnym pisuarem którego czoła nie dotknęła korozja myślenia

 9. Adam pisze:

  Herhir , pojęcia nie masz , to czerwone pajaki , nie znasz historii , Czarzasty to stary komuch , kto wypromował Szejne ? Nie Kwasniewski czasami ? To płatne pachołki Rosji byli ci mentorzy , zresztą oni nie mają szans , poczytaj o ojcu Kwaśniewskiego….a co lewica zrobiła dla Polski do tej pory ?
  Rządzili przecież już.

 10. Herhor pisze:

  Dawno temu ci socjaliści zapewniali pracę wszystkim , wykształcenie dla wszystkich, dobrą opiekę zdrowotną Wykształcili też obecnych zwolenników PiSu, nie przewidzieli tylko że nie będą sobie radzić w obecnych czasach i staną się klientami kaczej ferajny za co wysoką cenę zapłacimy wszyscy Chyba zdają sobie jaką będą mieli egzystencję kiedy zabraknie dla nich pieniędzy

  • Marcin pisze:

   Co ty możesz wiedzieć o komunie?
   Puste półki sklepowe,kartki na żywność,kilometrowe kolejki,mordowanie ludzi w katowniach UB.
   Nie opowiadaj głupot.
   Przecież pisuary to także socjaliści tylko narodowi,podobnie jak w Niemczech w latach 30tych.
   Socjalizm nigdzie się nie udał i się nie uda,to jest utopia chorych umysłów.
   Nigdy nie było równości na świecie i sztuczne zmienianie tego stanu rzeczy nic nie da.
   Twoi lewicowi bohaterzy dorobili się majątków na oszustwach,złodziejstwie,przekrętach.
   To w dużej mierze dzięki nim mamy w Polsce to co mamy czyli jeden wielki syf.

 11. Herhor pisze:

  Jarozbaw wielki też został wykształcony przez komuchów.Rajmund Kaczyński ojciec był wysoko strukturach PZPR.To przodkowi i socjalistom Jarosław K zawdzięcza że ma gdzie mieszkać i być tym kim jest .Bez komuchów byłby tylko starym zapomnianym kawalerem z kotem

  • Marcin pisze:

   Skoro tak bardzo brakuje ci komuny,to przeprowadź się do Korei północnej.
   Tam partia zapewni ci mieszkanie,wykształcenie,jedzenie. Będziesz szczęśliwy,uśmiechnięty i żył w najwspanialszym kraju na świecie.
   Przeprowadzając się tam zrobisz nam wielką przysługę.
   Pozdrów kima

 12. Adam pisze:

  Ble ble ble , praca dla wszystkich , za 20 dolarów miesięcznie, produkcja dla sowietów , tam wysylano polskie towary , wykształcenie wg podręczników pisanych w Moskwie ,
  Puste półki w sklepach , niedobory totalnie wszystkiego , kartki na żywność i brak państwowości, trzeba być totalnym ignorantem aby takie bzdury wypisywać jak wyżej, albo młodym albo nieświadomym.
  Ale zaistniałeś w sieci .

 13. Herhor pisze:

  Geopolityczny porządek Europy i Polski się zmienił.Nie ma już komuchów,kartek kilometrowych katowni UB , zastąpili ich kapitaliści ,różnej barwy polityczni kombinatorzy kombinatorzy, globalne korporacje Każdy ma możliwość wyboru wyjazd do Korei to jedna z nich , ale trzeba pamiętać że dzisiejszy stan rzeczy miał początek w tamtych czasach i nie się ich pominąć Ludzie żyjący w tamtym czasie dali współczesnym nóż i chleb Na masło i szynkę trzeba zapracować samemu a nie narzekać że się nie da , nie wyciągać rękę do tych co mają i potrafią na to zapracować

 14. Herhor pisze:

  Obecne czasy przyniosły nierówności społeczne, partie takie jak PiS PO czy Konfederacja tylko je pogłębiają, ponieważ nierówności są ich pożywką Obowiązuje zasada maszeruj albo giń Dacie radę ???historia lubi się powtarzać, kartki i kilometrowe kolejki mogą wrócić nawet przy pełnych pułkach MASZERUJ ALBO GIŃ

 15. Adam pisze:

  Brawo Marcin , co ktoś musi mieć w głowie aby chwalić komunę ? A raczej czego tam nie ma ?
  Taka krzywdę mu tu robią w Polsce że aż zatęsknił za systemem którego nigdy na pewno nie doświadczył…

 16. Herhor pisze:

  Przecież komuny już nie ma,zostali ci którzy ją pamiętają i nich ja krytykują Ale niech coś osiągną dla siebie a nie wyciągają ręce do tych którzy coś wypracowali i są nie zależni od nikogo Droczenie się jakie to komuch byli źli nie poprawi waszego dobrostanu, chyba że PiS wam da

  • Marcin pisze:

   Czyli jesteś za likwidacją wszystkich zasiłków,dotacji,dodatków?
   Też uważam że państwo powinno zapewnić opiekę lekarską,dotychczasowe emerytury i zasiłki dla osób wychowujących dzieci niepełnosprawne,a reszta społeczeństwa do roboty.
   Wtedy skończy się patologia Madej polek.
   W takim razie jesteś konfederatą kolego,nie gryzie ci się to z popieraniem tych czerwonych komuchów,którzy w rozdawnictwie nie swoich pieniędzy są mistrzami. I mam na myśli wszystkie partie od pisu przez lewicę,po,PZL i tego zapłakanego z TVN.

 17. rk pisze:

  ja pamiętam milicjanta, chyba szejna się nazywał, ktory to mnie jako czternastoletnie dziecko chciał palowac. czyżby zbieżność nazwisk?

 18. Herhor pisze:

  Wcześniej pisałem że nie utożsamiam się z żadną formacją polityczną,Sam sobie jestem sterem okrętem i wędką i nie lubię się składać na nieudacznikow Kiedy pisałem o komuchach miałem na uwadze to że w powojennej Polsce byli i rządzili i nie da się ich pominąć w historii czy tego chcemy czy nie Podobno nowe jest wrogiem starego ale stare może się zreformować i powrócić

 19. Adam pisze:

  Byli i rządzili, to fakt.
  Wszyscy to wtedy odczuli aż nadto.
  Młode pokolenie nie .

 20. Herhor pisze:

  Jestem starym pokoleniem i nie odczułem aż (nadto), jeżeli ma się sprawny umysł i chęci do pracy żadne rządy nie są straszne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *