REKLAMA

Szejnabus zajechał do Końskich. Poparcia Szejnie udzielił Robert Plech [wideo, zdjęcia]

Andrzej Szejna ze swoim „Szejnabusem” dojechał do Końskich. W piątek rano spotykał się z mieszkańcami na targowicy, następnie udał się na Regionalne Targi Pracy do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. W międzyczasie oficjalnego poparcia przed nadchodzącymi wyborami udzielił mu Robert Plech – radny powiatowy i twórca ruchu „Robert Plech Nowy Powiat”, który w ponownych wyborach do Rady Powiatu Koneckiego osiągnął 21,1% poparcia mieszkańców naszego regionu. 

REKLAMA

Andrzej Szejna w Końskich rozmawiał z mieszkańcami o przeróżnych problemach, a przy okazji częstował ich gorącą kawą oraz słodyczami –„Właściwie rozmawiamy o wszystkich problemach. Na wstępie już pani poinformowała mnie o niewłaściwie wyremontowanej drodze, która się tutaj znajduje. Oczywiście są duże problemy jeśli chodzi o transport w Końskich i województwie świętokrzyskim. Starsi ludzie pod Końskimi, w innych gminach mają te problemy. Będę na pewno rozmawiał o służbie zdrowia co do której Lewica ma bardzo ambitny program, o tanich lekach za 5 złotych, o dostępie do lekarzy specjalistów, będę rozmawiał o tym, że chcemy naprawdę zainwestować w ochronę zdrowia. To priorytet Lewicy i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Będziemy dyskutować o tym jakie priorytety, jakie cele na najbliższe lata trzeba postawić. Ja mniej więcej wiem, bo przecież tutaj mieszka cała moja rodzina, tu się urodziłem, tu chodziłem do LO. Muszę przyznać, że bardzo dużo z tych rozmów wynoszę – są też problemy z których sobie nie zdawałem sprawy” – mówił nam Szejna tuż przed spotkaniem z mieszkańcami.

REKLAMA

Lider Lewicy podkreślał, że coraz więcej osób w regionie zwraca uwagę na problem wyludniania się miejscowości poprzez ucieczkę z nich młodych ludzi –„Wiele osób narzeka, że młodzież niestety wyjeżdża z woj. świętokrzyskiego do większych miast, innych niż Kielce czy Końskie i przez to województwo się wyludnia. Muszę się z tym niestety zgodzić, że czy to władze wojewódzkie czy władze państwowe Prawa i Sprawiedliwości nie uczyniły w ostatnich latach nic by uatrakcyjnić ten region, podnieść poziom życia, by zatrzymać tych młodych ludzi. A na tym powinno nam po prostu zależeć. Młodzi ludzie są przyszłością” – tłumaczył Szejna.

Podczas pobytu w Końskich Andrzej Szejna spotkał się z radnym powiatowym Robertem Plechem oraz wójtem Gowarczowa Stanisławem Pacochą, którzy udzielili mu poparcia. Odwiedził także Regionalne Targi Pracy w ZSP 1 w Końskich, gdzie dyskutował z poszukującymi zatrudnienia oraz przedsiębiorcami o tym jak udoskonalić konecki rynek pracy.

Całą rozmowę z tym kandydatem znajdziecie w materiale wideo. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *