REKLAMA

Sześć tygodni edukacji w nowym roku. Jak radzą sobie szkoły z gminy Radoszyce? [wideo]

Minione miesiące były bardzo trudne dla uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa nauczanie odbywało się w dużej mierze zdalnie lub hybrydowo. Wydaje się, że rok szkolny 2021/2022 zapowiada powrót do normalności. Sprawdziliśmy jak przebiega nauka w placówkach w gminie Radoszyce. 

REKLAMA

„Póki co radzimy sobie dobrze. Jesteśmy przygotowani na różne ewentualności. Oczywiście pewne decyzje spływają odgórnie z ministerstwa i jeśli tylko pojawiłaby się informacja, że musimy wprowadzić w placówkach naukę zdalną, czy hybrydową, choć mamy nadzieję że do tego nie dojdzie, to będziemy do zrobienia tego z dnia na dzień przygotowani” – opowiada nam Ewelina Ptak, kierownik Centrum Usług Wspólnych, jednostki zajmującej się oświatą na terenie gminy Radoszyce.

Przez miesiące trwania pandemii radoszycki samorząd zadbał o wyposażenie jednostek pod kątem zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów. Choćby w tamtejszym przedszkolu pojawiły się specjalne wirusobójcze lampy UV (o tym TUTAJ) – „Szkoły wyposażone są w odpowiednie urządzenia, ozonatory, lampy UV, które mają powodować to, że powietrze, otoczenie dzieci jest zdrowsze i czystsze. Biorąc pod uwagę ostatni okres już wiemy, że urządzenia te są skuteczne, ponieważ dziewięć takich urządzeń jest zainstalowanych w samorządowym przedszkolu i rzeczywiście spełniają swoją rolę” – mówi Ewelina Ptak.

REKLAMA

Przez pierwsze sześć tygodni nowego roku szkolnego we wszystkich podstawówkach na terenie gminy Radoszyce zajęcia lekcyjne przebiegały bez zakłóceń. Kilkudniową przerwę od stacjonarnych zajęć miała część przedszkolaków, ponieważ na grupę została nałożona kwarantanna. Obyło się jednak bez rozrostu zakażeń i obecnie sytuacja jest stabilna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *