REKLAMA

Szesnastu wspaniałych. Burmistrz przyznał stypendia [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich miała miejsce skromna uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla najzdolniejszych uczniów. Szesnastka najmądrzejszych uczniów została doceniona i nagrodzona. 

REKLAMA
REKLAMA

Przyznanie stypendiów przez burmistrza miasta i gminy Końskie to tradycja. Otrzymują je uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia. Ubiegły rok szkolny był jednak specyficzny z uwagi na w dużej mierze naukę zdalną. Trzeba więc było nieco zmodyfikować kryteria przyznawania stypendiów –„Takie rzeczy warto promować, warto pokazywać, warto wyrzucać przed nawias. Zwłaszcza, że w tym roku mając wyłącznie finalistów konkursów przedmiotowych możemy powiedzieć, że to są  najlepsi z najlepszych, kwiat młodzieży, który możemy śmiało i z dumą prezentować i nim się pochwalić. On też może być przykładem dla swoich młodszych kolegów […] W tym roku przyjęliśmy założenie, że stypendia otrzymają tylko Ci, którzy mają potwierdzone w sposób jakby zewnętrzny swoje osiągnięcia. Ograniczyliśmy liczbę stypendystów tylko do finalistów konkursów przedmiotowych. Co roku natomiast szkoły mogły przedstawiać swoich kandydatów w oparciu o regulamin z uwzględnieniem średniej z wszystkich przedmiotów na koniec roku. Tym razem ta średnia była mało obiektywna, w tym sensie, że drugie półrocze było przez większość czasu realizowane online, a i sprawdziany i wystawiane oceny obarczone były nadzwyczajnymi skutkami tego systemu szkolenia. W związku z tym uznaliśmy, że to co jest obiektywne i potwierdzone to osiągnięcia w konkursach przedmiotowych” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Tym razem nagrodzono szesnastkę młodych osób związanych ze Szkołami Podstawowymi z terenu gminy Końskie. Stypendia przyznawane są za poprzedni rok szkolny, a co za tym idzie 13 nagrodzonych to już absolwenci podstawówek, 3 pozostałe osoby to uczniowie ostatnich klas.

REKLAMA

Wśród nagrodzonych stypendiami znaleźli się: 

  • Za wybitne osiągnięcia tj. osiągnięcie tytułu laureata konkursu przedmiotowego: Adam Cholewiński (SP Stadnicka Wola); Kacper Podpora (SP 2 Końskie), Dorota Sękowska (SP 2 Końskie), Paweł Pazur (SP 1 Końskie), Szymon Grot (SP 1 Końskie), Karolina Grabarczyk (SP 1 Końskie),
  • Za wyniki w nauce (osoby te musiały uzyskać przynajmniej tytuł finalisty konkursu przedmiotowego): Filip Świercz (SP 1 Końskie), Bartłomiej Młodawski (SP 1 Końskie), Bartłomiej Ksel (SP 1 Końskie), Maja Fidor (SP 1 Końskie), Kacper Ferens (SP 1 Końskie), Weronika Cichacka (SP 1 Dziebałtów), Klaudia Makuch (SP Kazanów), Emil Piwowarczyk (SP Nieświń), Wiktor Banasik (SP Stadnicka Wola)
  • Za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia: Kacper Woźniak (SP Stadnicka Wola)

Dla młodzieży stypendia są bardzo miłym gestem docenienia ich ciężkiej pracy. O swoich sukcesach opowiedział nam Kacper Woźniak, który otrzymał stypendium za podwójny sukces  –„Za osiągnięcia w nauce oraz tytuł laureata i finalisty. To był konkurs kuratoryjny z fizyki, byłem też finalistą z języka niemieckiego. To bardzo miły moment i zachęcam każdego by nawet nie dla pieniędzy się uczyć, a dla własnej satysfakcji” – powiedział nam stypendysta burmistrza.

Podczas uroczystości wyróżnienia otrzymali też nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do przedmiotowych konkursów. Przyjęli je ich dyrektorzy. A wyróżnieni nauczyciele to: Katarzyna Drzazga, Sylwia Świercz, Anna Miler, Katarzyna Tymowska-Kowalska, Robert Kwapis, Iwona Ślifirska, Agnieszka Polakowska, Ewa Dobromirska, Marzena Piwowarczyk, Karolina Ludwikowska, Izabela Głowińska, Małgorzata Zaborek-Kobendza, Monika Wolska, Katarzyna Gloger, Artur Kołodziejczyk, Iwona Kasielska, Dorota Słuszniak, Marta Płocińska, Ewelina Długosz, Agnieszka Pakuła.

Z uwagi na epidemiczne obostrzenia tym razem uroczystość miała bardzo skromny wymiar. W przekazaniu stypendiów udział wzięli tylko nagrodzeni uczniowie, burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, szefowa gminnej oświaty Krystyna Milczarek oraz dyrektorzy szkół, które kształciły lub kształcą stypendystów. Oprócz stypendiów, listów pochwalnych i gratulacyjnych dla nauczycieli oraz rodziców władze gminy Końskie przekazały też najlepsze życzenia dla najzdolniejszych uczniów. My także się do nich przyłączamy.

Zdjęcia (A. Góral):

REKLAMA

One thought on “Szesnastu wspaniałych. Burmistrz przyznał stypendia [wideo, zdjęcia]

  1. Boże Bożenko pisze:

    „Szesnastka najmądrzejszych uczniów została doceniona i nagrodzona.” – jak już, to szesnastka najlepiej uczących się uczniów. Nie ma to nic wspólnego z mądrością redaktorze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *