REKLAMA

Szkoła do zamknięcia. Będzie Dom Pomocy Społecznej [wideo, zdjęcia]

Szkoła Podstawowa w Kamiennej Woli do tej pory była filią podstawówki z Gowarczowa. Od przyszłego roku szkolnego w tym miejscu nie będzie prowadzona edukacja. Ma za to w przyszłości powstać Dom Pomocy Społecznej z myślą o najstarszych i potrzebujących mieszkańcach gminy. Tak na wtorkowej sesji zdecydowali radni. 

REKLAMA

„Na wczorajszej sesji Rady Gminy podjęta została uchwała o likwidacji filii szkoły w Kamiennej Woli. Dotychczas łącznie z przedszkolami mieliśmy tam 29 dzieci. Na rok szkolny 2020/2021 tych dzieci przypadało już tylko osiem […]  i w jednej klasie nie było żadnego nawet ucznia. Podjęliśmy decyzję by zlikwidować filię szkoły. Dla mnie to była decyzja trudna, bo jak Pan wie ja do tej szkoły uczęszczałem, mieszkałem w Kamiennej Woli. Sercem jest z Kamienną Wolą. Jednak dla dobra dzieci, bo to o to chodzi. Oczywiście przyczyny ekonomiczne też wchodzą w grę. Jednak zapewniliśmy transport do Gowarczowa. Będą tutaj mieli lepsze warunki – sale gimnastyczną, będą mogły korzystać z basenu tak jak dzieci z Gowarczowa, a rywalizacja dla nich będzie dużo, dużo lepsza. Uważam, że korzyść dla dzieci będzie bardzo duża” – tłumaczy nam Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

I choć rodzice z Kamiennej Woli obawiają się, że w Gowarczowie może zabraknąć miejsca – zwłaszcza dla dzieci z grup przedszkolnych to wójt uspokaja –„Spokojnie się mieścimy w szkołach. Także żadnego problemu tutaj nie ma” – mówi Pacocha.

REKLAMA

Przypomnijmy, że gowarczowska Szkoła Podstawowa funkcjonuje w dwóch budynkach – przy ulicy Żuka uczą się dzieci z klas 5-8, a przy Szkolnej młodsze. W tej drugiej lokalizacji mieści się także nowe przedszkole.

Wiadomo więc, że w Kamiennej Woli nie będzie prowadzona edukacja. Co jednak z gminnym budynkiem, który znajduje się w tej miejscowości? Na to władze także mają pomysł –„Budynek jest ładny, w bardzo dobrym stanie. Mamy już pomysł na wykorzystanie tego budynku. […] Mamy pomysł by utworzyć tam Dom Pomocy Społecznej, całodobowy i wtedy uważam, że ten budynek będzie dobrze wykorzystany. Teren wokół jest bardzo ładny do zagospodarowania i ja nie widzę przeszkód by powstał tam taki Dom Pomocy Społecznej” – tłumaczy wójt Pacocha.

Gmina na utworzenie domu dla seniorów zamierza starać się o środki zewnętrzne – z funduszów europejskich lub rządowych. Do tematu będziemy wracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Szkoła do zamknięcia. Będzie Dom Pomocy Społecznej [wideo, zdjęcia]

  1. A w Pardołowie dawno temu mieszkańcy wybudowali i szkołę i hydrofornię do wodociągów i drogę do Odrowążą. Wszystko przejęła gmina Stąporków budynek szkoły z placem „sprzedano”, popadł w ruinę, teraz ponownie jest na sprzedaż. Wstyd, to była chyba najlepiej wyposażona szkoła w gminie i władze gminy doprowadziły to do ruiny „sprzedając” komuś tam. Teraz jest tam jedynie schronienie dla pijacych po nocach i dla tych którzy chcą trochę szyb potłuc.

  2. Ja się pytam gdzie pójdzie sprzęt, który został kupiony do świetlicy ???.
    Drukarka l, komputery i aparaty cyfrowe?
    Pewnie, się rozpłynął w powietrzu….
    Nie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *