REKLAMA

Szkoła i hala w Fałkowie do modernizacji z opóźnieniem [wideo, zdjęcia]

Dwa przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia i nie wyłoniły wykonawcy termomodernizacji szkoły i hali sportowej w Fałkowie. Gmina się jednak nie poddaje i zapowiada zorganizowanie kolejnego konkursu ofert. Przypomnijmy, że to jedna z kluczowych inwestycji dla gminy Fałków. 

REKLAMA

W maju wójt gminy Fałków Henryk Konieczny podpisał umowę, w myśl której jego samorząd otrzymał ponad 4,5 miliona złotych dofinansowania na termomodernizację budynków użyteczności publicznej na swoim terenie. Całkowita wartość wykonanych prac ma sięgnąć 4,7 mln złotych, a zatem gmina ze swojego budżetu dołoży do inwestycji tylko 200 tysięcy złotych, co stanowi 5% całości.

Wykonawcy dla budynków w Czermnie zostali  wybrani w procedurach przetargowych bez większych problemów, a obecnie trwają tam już zaawansowane prace. O ich zakończeniu z pewnością Państwa poinformujemy.

REKLAMA

Na wykonawcę czekają budynki w Fałkowie – Szkoła Podstawowa i Gminna Hala Sportowa. Gmina chciałaby by te zadania zmieściły się w kwocie 2,6 miliona złotych. Dwa dotychczasowe przetargi zakończyły się fiaskiem. Firmy budowlane deklarowały wykonanie robót za minimum 500 tysięcy złotych więcej. Urzędnicy z Fałkowa jednak się nie poddają i zapowiadają rozpisanie kolejnego, nieco zmodyfikowanego przetargu.

Wszystkie budynki w gminie, które zostały objęte projektem przejdą tak zwaną głęboką termomodernizację. W ramach niej zostanie wykonana termomodernizacja ścian zewnętrznych, wymiana okien, drzwi, opraw oświetleniowych na energooszczędne LED, przebudowa instalacji elektrycznych i C.O., przebudowa kotłowni, montaż kotłów na biomasę lub pomp ciepła, wymiana grzejników oraz każdy z budynków zostanie wyposażony w nowoczesną instalację fotowoltaiczną do wytwarzania energii elektrycznej wykorzystywanej na funkcjonowanie obiektów.

Do tematu będziemy wracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *