REKLAMA

Szkoła i remiza w Czermnie przechodzą właśnie wielką przemianę [wideo, zdjęcia]

Gmina Fałków rozpoczęła realizację wielkiego projektu związanego z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej. W pierwszej kolejności olbrzymie remonty przechodzą: Szkoła Podstawowa w Czermnie i Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w tej samej miejscowości. Następne prace obejmą: Szkołę Podstawową oraz Halę Sportową w Fałkowie. Aż 95% środków na te inwestycje pochodzi z dofinansowań z Unii Europejskiej. 

REKLAMA

Starania wójta Henryka Koniecznego i urzędnika Pawła Pękali doprowadziły do przyznania gminie Fałków na realizację projektu pn. „Wzrost efektywności energetycznej poprzez termomodernizację budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Fałków” dofinansowania w wysokości aż 95% poniesionych kosztów. Dotacja przyznana jest w ranach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W Czermnie trwa przebudowa szkoły. Prace warte 1 milion 490 tysięcy złotych wykonuje Firma Remontowo Budowlana SGBUD Seweryn Grabka z Kielc. Równocześnie kilkaset metrów dalej remontowany jest budynek remizy OSP – tam za wykonanie robót odpowiada firma Europrofil z Kielc, a koszt prac to 652 tysiące złotych.

REKLAMA

W ramach projektu zostanie wykonana termomodernizacja ścian zewnętrznych, wymiana okien, drzwi, opraw oświetleniowych na energooszczędne LED, przebudowa instalacji elektrycznych i C.O., przebudowa kotłowni, montaż kotłów na biomasę lub pomp ciepła, wymiana grzejników oraz każdy z budynków zostanie wyposażony w nowoczesną instalację fotowoltaiczną do wytwarzania energii elektrycznej wykorzystywanej na funkcjonowanie obiektów.

To zaś oznacza zoptymalizowanie kosztów dla gminy – budynki będą po remoncie o wiele tańsze w utrzymaniu.

Podobny zakres prac zostanie wykonany w Szkole Podstawowej w Fałkowie oraz w gminnej Hali Sportowej w tej miejscowości. Wszystkie roboty muszą zostać zakończone do końca 2020 roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *