REKLAMA

Szkoła Muzyczna już w nowej siedzibie. Nowy rok rozpocznie przy Partyzantów [wideo, zdjęcia]

Spełniły się największe marzenia osób związanych z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia w Końskich. Od 1 września uczniowie tej artystycznej placówki rozpoczną zajęcia w zupełnie nowych murach, na o wiele większej powierzchni, czyli w budynku przy ulicy Partyzantów. Szkoła Muzyczna siedzibę będzie dzielić z Miejsko-Gminnym Domem Kultury. 

REKLAMA

„Jesteśmy na etapie przewożenia instrumentów, kompletowania mebli, sprzątania i robienia akustyki w poszczególnych salach […] Każda sala ma swoje przeznaczenie. Są pomieszczenia do zajęć indywidualnych, każdy instrument ma swoją salę, każdy nauczyciel ma swoją salę. Mamy również klasy do zajęć zbiorowych jak przedmioty ogólnomuzyczne, rytmika, chór czy zespoły kameralne. Wtedy te sale są już nieco większe, bo to zajęcia zbiorowe, a do zajęć indywidualnych są nieco mniejsze, ale i tak gabarytowo w pełni zadowalające” – mówi nam Małgorzata Kacperska, dyrektor PSM I Stopnia w Końskich.

Wśród uczniów, nauczycieli, ale i rodziców związanych z „muzyczną” panuje wyłącznie optymizm. Dla placówki rozpoczyna się zupełnie nowa karta w jej historii  –„W poprzedniej szkole mieliśmy 300 metrów kwadratowych do użytkowania. Sale były małe i ciasne, korytarze również. Brakowało miejsca i był problem z ułożeniem planu. W tej chwili mamy 1000 metrów kwadratowych, przestronne piękne, widne sale i piękne korytarze. Jesteśmy bardzo zadowoleni” – opowiada nam dyrektor Kacperska.

REKLAMA

Nie byłoby jednak przeprowadzki i zmiany warunków na o wiele lepsze bez zaangażowania mnóstwa osób, a przede wszystkim pomocy samorządu miasta i gminy Końskie  –„Chciałabym serdecznie podziękować. Najpierw przede wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam przy przeprowadzce. Bardzo wielu z nich przyszło i pomogli. Dziękuję nauczycielom, którzy również przyjechali i nam pomagali. Dziękuję panu burmistrzowi, dzięki któremu jesteśmy tu gdzie jesteśmy, czyli w nowej szkole. Na sercu leży mu dobro młodych muzyków, polepszenie ich warunków nauki, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Dziękujemy”  – dodaje Kacperska.

Za remont części obiektu dedykowanej Państwowej Szkole Muzycznej odpowiadało przedsiębiorstwo PERMIR z Kielc. Przebiegł on bez żadnych opóźnień, a od 1 września jednostka pełną parą wystartuje w nowej siedzibie. Już w czwartek w nowych wnętrzach pojawią się uczniowie.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

2 thoughts on “Szkoła Muzyczna już w nowej siedzibie. Nowy rok rozpocznie przy Partyzantów [wideo, zdjęcia]

  1. […] Od tego roku szkolnego zajęcia będą odbywać się w nowej siedzibie szkoły muzycznej, współdzielonej z Domem Kultury, przy ulicy Partyzantów. Więcej o tej artystycznej placówce pisaliśmy TUTAJ. […]

  2. […] w dobrych, przestronnych warunkach obiektu przy ulicy Partyzantów (o tym więcej TUTAJ i TUTAJ). A w przyszłości będzie jeszcze lepiej, bo przy Partyzantów pojawi się hala widowiskowa, […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *