REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach otrzymała nową salę gimnastyczną [wideo, zdjęcia]

We wtorek 5 marca w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach miało miejsce oficjalne otwarcie sali gimnastycznej. Inwestycja była wyczekiwana od lat, skorzystają z niej nie tylko dzieciaki.

REKLAMA

Dotychczas uczniowie placówki lekcje wychowania fizycznego odbywali na korytarzach szkoły. Tam też organizowano wszelkie akademie i występy artystyczne. Zapotrzebowanie na większą przestrzeń było więc duże i miało ogromne znaczenie dla dzieci oraz kadry nauczycielskiej.

– „Założyliśmy, że w każdej szkole podstawowej na terenie Miasta i Gminy Radoszyce powstaną takie sale. Dziś otwieramy kolejną, bo przypomnę, że w Radoszycach i Kapałowie sale gimnastyczne już są. Teraz przyszła kolej na Wilczkowice, za tydzień Górniki i niebawem, być może, podpisanie umowy na ostatnią salę – w Szkole Podstawowej w Kłucku” – mówił nam burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

REKLAMA

Inwestycja rozpoczęła się w 2022 roku. Nie obyło się bez drobnych utrudnień, ale sala powstała i już jest użytkowana. Jej wartość to 2,7 miliona złotych, z czego 75% zostało dofinansowane z Polskiego Ładu. Z powstania sali gimnastycznej bardzo cieszy się dyrektor placówki Zbigniew Kowalczyk:

– „Wreszcie po tylu latach spełniły się marzenia i szkoły i całej społeczności lokalnej. Doczekaliśmy się przepięknej sali gimnastycznej, która spełnia nasze oczekiwania w stu procentach. Trudno wyrazić naszą wdzięczność, dlatego że, można powiedzieć, całe pokolenia czekały na ten obiekt”

Sala gimnastyczna ma służyć nie tylko uczniom szkoły podstawowej, będzie ona ogólnodostępna dla społeczności lokalnej poza godzinami pracy placówki.

W uroczystym otwarciu udział wzięli między innymi: burmistrz Radoszyc Michał Pękala wraz z zastępcą Grzegorzem Pakułą, przewodniczący Rady Miejskiej Robert Nowak z radnymi, radna Sejmiku Wojewódzkiego Agata Binkowska, czy dyrektor PCPR Urszula Przygodzka, która w tym dniu reprezentowała powiat konecki. W wydarzeniu uczestniczyli również księża Marek Bartosiński, proboszcz radoszyckiej parafii oraz Przemysław Winnicki, proboszcz parafii w Wilczkowicach, którzy poświęcili nowy obiekt.

Zdjęcia (P. Malinowski):

REKLAMA

One thought on “Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach otrzymała nową salę gimnastyczną [wideo, zdjęcia]

  1. […] tam uczniów. Niedawno informowaliśmy o poprzednich takich inwestycjach przy szkołach w Wilczkowicach i […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *