REKLAMA

Szkoła w Kapałowie zdalnie, dwie placówki hybrydowo. Raport epidemiczny

Szkoła Podstawowa w Kapałowie w gminie Radoszyce pracuje zdalnie z uwagi na wykrycie tam przypadku lub przypadków zachorowania na COVID-19. W trybie hybrydowym w tym tygodniu funkcjonują: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie. Nieoficjalnie mówi się o tym, że jutro Rząd RP ogłosi powrót do nauki zdalnej dla części roczników. Przekazujemy dane dotyczące epidemii z powiatu i z kraju. 

REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Kapałowie nie ma obecnie uczniów. Nauka prowadzona jest tam ponownie w trybie zdalnym.

Szkoła Podstawowa w Kapałowie jest w tym momencie jedyną placówką, w której zdecydowano się wprowadzić tryb zajęć w 100% zdalny. Nie wiadomo ile dokładnie przypadków zachorowań wykryto w szkole.

Z kolei w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich zdalnie uczy się tylko jedna klasa, a w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie to dwie klasy (jedna w technikum i jedna w liceum).

REKLAMA

Tymczasem coraz głośniej mówi się o tym, że w sobotę Premier RP Mateusz Morawiecki przekaże informację o ponownym częściowym zamknięciu szkół. Przebijające się do mediów sygnały mówią o tym, że przedszkola i klasy I-III dalej mają funkcjonować w trybie stacjonarnym, natomiast dzieci i młodzież ze starszych klas będzie nauczana internetowo.

Według najnowszych danych przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Końskich na terenie powiatu koneckiego mamy obecnie 62 osoby przechodzące chorobę koronawirusową – 25 jest hospitalizowanych, a 37 przebywa w izolacji domowej. W kraju odnotowano dziś 4739 zachorowań, łącznie dotychczas w Polsce potwierdzono 116 338 pozytywnych wyników testu na koronawirusa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *